Zuhanórepülésben a Somorja

2017.8.27. 09:28
Szilvássy József
Őry Tibor

Zsinórban negyedszer szenvedett vereséget az ŠTK Fluminense Šamorín, amelytől ezúttal a szerény képességű Podbrezová B húzta be a három pontot a II.labdarúgóliga 5.fordulójában.

A vendég zólyombrézói juniorok 90 perc alatt mindössze kétszer jutottak el a hazaiak kapuja elé. A 23.percben szöglethez jutottak és az immár hagyományosan elmélázó védők mellett Kuc a hálóba fejelt -- 0:1. Nem sokkal a lefújás előtt pedig Garaj közeli lövését Hajdúch bravúrral hárította. Ezeken kívül a vendégek sündisznóállásba vonultak és legtöbbször különösebb gond nélkül verték vissza a somorjaiak sablonos támadásait és céltalan beívelgetéseit. A közép-szlovákiai fiatalok mindössze  háromszor kerültek vészhelyzetbe: az első fél óra végén Juliao lövését Lipčák a gólvonalról kézzel ütötte ki, amit a partjelző is jelzett, de a bíró nagy felzúdulást kiváltva,  továbbot intett. Néhány perccel később Fuják éles beadását Pančík az ötösről az égbe lőtte. A kétségbeesett véghajrában pedig Sabler fejelt ugyancsak közelről fölé. A felső-csallóközi kék-fehérek végig hajtottak, sokat futottak, de hiányzott a tudatos összjáték, ráadásul a dél-amerikai idegenlégiósok gyakori öncélú cselezgetéseikkel megtörték a lendületet. Mikka Lönnström  szerint védencei  még nem szoktak össze, idő kell, amig az együttes beérik. Csakhogy ilyen rossz idénykezdés és főleg a valamirevaló taktikai elemeket és szinte minden elképzelést nélkülöző somorjai vergődés miatt  a hazai szurkolók körében fogytán a türelem a hazaiak edzőjével szemben, amire talán már a brazil tulajdonosok is felfigyelnek.