ŠTK Šamorín – FK Železiarne Podbrezová B 0:1

27.8.2017, 09:28
Jakub Mihalik
Tibor Őry

Od úvodu sa domáci zahryzli do súpera, no ich veľké šance sa neujali. Nascimento z priameho kopu nádherne vystrelil, vyrazená lopta neskončila v sieti ani po hlavičke Vávru. Nedáš-dostaneš...

Prakticky z protiútoku sa hostia dostali k hlavičke a otvorili skóre v 23. minúte. Šamorínčania pokračovali vo veľkej prevahe v držaní lopty, avšak zlyhávali v koncovke. Krátko pred polčasovou prestávkou sa k strieľanej prihrávke Fujaka prepracoval Pančík, zblízka však prestrelil. Ani Vávra z následnej akcie zblízka hlavou nezmestil strelu medzi tri žrde, preto sa do šatní išlo za stavu 0:1.

V druhom polčase sa hralo prakticky na jednu bránu, keď ŠTK vrhol všetky sily do útoku a hosťujúci tím vystaval nepriepustnú stenu pred svojim brankárom. Keď sa aj podarilo hráčom ŠTK dostať sa do zakončenia, chýbala razancia či presnosť. ŠTK Šamorín si tak pripísal štvrtú prehru v rade.

„Priebeh zápasov v našom podaní sa dosť opakuje. V prvom polčase doržiavame taktické pokyny, vytvárame si šance, príde súper a z ojedinelej príležitosti dá gól, čo nás dostane pod psychický tlak. Dnes sme mali nesmierne veľa šancí, ale chýba nám pokoj v zakončení. Ak by sme mali za sebou dve výhry, dnes by sme možno vyhrali aj 4:1, no momentálne mentálne nastavenie je také, že to nevieme prelomiť. Výsledok je pre nás krutý, súper vyhral zápas z jednej šance, my sme svoje nevedeli využiť. Musíme ďalej tvrdo pracovať, nič iné nám neostáva,“ okomentoval zápas hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom. Aj nasledujúci zápas odohrá šamorínsky tím na domácom ihrisku, keď v sobotu, 2. septembra privíta rezervný tím MŠK Žilina.

podbrezova

V piatom kole druhej ligy prehral ŠTK Šamorín na vlastnom ihrisku 0:1 a natiahol sériu prehier na štyri zápasy.