STK Somorja: Peu megtalálta a góllövő cipőjét!

2017.4.30. 09:03
Szilvássy József
Őry Tibor

Szombaton véget vetett öt hete tartó nyeretlenslégi sorozatának a somorjai együttes, amely a II.liga felsőházi rájátszásának 5.fordulójában küzdelmes mérkőzésen győzte le a zólyomiakat.

Ezúttal elmaradt a gyakori óvatos kezdés, mindkét csapat nagy vehemenciával vetette magát a játékba. A 7.percben Lucas Peut hozta helyzetbe, aki félfordulatból kilőtte a bal alsó sarkot -- 1:0. A somorjaiak még a vezető gólnak örültek, amikor Čertík a kapujuk elé ívelt, Poser kiindult a kapujából, majd megtorpant, Staško pedig elegánsan átemelte a hórihorgas, a későbbiekben is bizonytalanul védő hazai hálóőrt -- 1:1. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak és végre felhagytak kivárási taktikájukkal a vendéglátók. Az 54.percben Lucas gyönyörű cselekkel került gólhelyzetbe, amikor felvágták. A jogosan befújt büntetőt Peu értékesítette -- 2:1. A zólyomiak nem adták fel, nem sokkal később a játékvezető ismét a tizenegyes pontra mutatott, de az ellenkező oldalon, miután szerinte Záhumenský szabálytalanul szerelt. Staško könyörtelenül értkesítette a tizenegyest -- 2:2. A hajrában valósággal megszállták az ellenfél tizenhatosát a hazai kék-fehérek. Kis szerencsével több gólt is lőhettek volna, de csak a brazil gólvágó talált be, ezen a meccsen immár harmadszor. --3:2. A nem egy színvonalas, de mozgalmas találkozón az STK megérdemelten húzta be a három pontot.

STK Somorja: MFK Zvolen 3:2 (1:1)

Pomléi stadion, 310 néző. Játékvezető: Weiss.

Góllövők Peu 3 (7.,54.,84.perc -- a másodikat büntetőből) -- Staško 2 (8. 58. -- a másodikat szintén büntetőből)

Sárga lapok: 34.Lucas -- 29. Čertík, 60. Memić

STK Somorja felállítása: Poser – Marić,  Horváth, Ágh, Ozogány (38. Pončák), Králik – Mezovský (61. Levi), Freitas, Lucas, Záhumenský (61. Leonel) - Peu

Weiss, Peu

A 3.hazai gól után a bíró középre mutat, Peu pedig az égieknek köszöni a találatát.  (Őry Tibor felvétele)