Peu s hetrikom, ŠTK s prvým víťazstvom v nadstavbe

30.4.2017, 09:03
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V piatom kole bojov o postup z druhej ligy ŠTK porazil na vlastnom ihrisku MFK Zvolen 3:2.

V 4. minúte sa pekne uvoľnil Mezovský, jeho center takmer našiel Peua, avšak hosťujúca obrana na poslednú chvíľu zblokovala. O 3 minúty neskôr Luquinhas našiel Peua, ktorý  z otočky otvoril skóre. O dve minúty nato však už bolo vyrovnané, keď sa trafil Staško.

V 26. minúte na ľavej strane zakombinovali Ozogány so Záhumenským, Luquinhasova hlavička minula vinkel len o centimetre.

Tri minúty po začiatku druhého polčasu prenikol Záhumenský, z dvoch metrov neprepálil brankára. V 54. minúte sa pekne uvoľňoval Luquinhas, ktorého však súper fauloval. Z nariadenej penalty dal svoj druhý gól Peu. O štyri minúty neskôr sa však situácia zopakovala na opačnej strane, keď fauloval Záhumenský, 2:2.

V 63. minúte pekne zakombinovali v útoku, Luquinhas sa dostal k strele, ktorú brankár vyrazil. Z následného rohu zakombinovali na ľavej strane striedajúci Leonel a Levi, Luquinhasovi chýbal opäť len kúsok. V 76. minúte unikol Marlon, po jeho spätnej prihrávke strieľal Luquinhas, ktorému hosťujúci brankár nechcel dovoliť v dnešnom zápase skórovať. Luquinhas v 84. minúte vysunul vtipnm lobom Peua, ktorý skompletizoval hetrik a vybojoval cenné víťazstvo pre ŠTK.

„Treba povedať, že súper bol veľmi kvalitný. Svojou priamočiarosťou nás prinútil k prvopolčasovému striedaniu. Z našej strany sme sa odhodlali viac útočiť, konečne sa nám podarilo skórovať, strelili sme dokonca tri góly. Ukázalo nám to cestu, ktorú budeme rozvíjať aj v ďalších zápasoch,“ povedal po stretnutí Mika Lonnstrom.