STK Somorja: A Bártfa is kipipálva

2017.5.14. 20:50
Szilvássy József
Őry Tibor

A szombati nemzetközi diáktorna miatt vasárnap játszotta le csapatunk a II.liga felsőházi rájátszásának 8 fordulóját. Kemény küzdelemben győztük le a bártfai csapatot. Ezzel négy forduló során tizenkét pontot gyűjtöttünk.

Az STK ezúttal nem alkalmazta a szokásos, és a nézőket egyre inkább bosszantó kivárási taktikát, hanem bátran támadott. Ennek eredményeként már a 10. Percben vezetést szereztünk, amikor a kitörő Peut az ötösön felvágták. A jogosan megítélt büntetőt a házi gólkirályunk magabiztosan értékesítette -- 1:0. Ezután felbátorodtak a vendégek is, akik nem sokkal ezután  gyors ellentámadást vezettek, de Šosták közeli, helyezett lövését kapusunk nagy bravúrral ütötte ki. Változatos játékkal folytatódott a mérkőzés, mindkét kapu előtt akadtak helyzetek. A 39.percben látványos akció végén Mezovský bombázott közelről a léc alá -- 2:0. Szünet után a somorjaiak álmosan folytatták,amit nem sokkal a kezdés után Hamuľák használt ki, aki lefutotta a védelmünket és átemelte a tehetetlen Hajdúchot -- 2:1. A továbbiakban mezőnyfölényben játszott a kelet-szlovákiai együttes, ám gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A végeredményt nem sokkal a találkozó végét jelző sípszó előtt Mezovský állította be -- 3:1. Csapatunk pénteken Kassán lép pályára a Lokomotíva ellen, majd pedig idehaza fogadják május 24-én, szerdán a listavezető VSS Košice együttesét.

ŠTK Šamorín – Partizán Bardejov 3:1 (2:0)

Pomléi stadion, 314 néző. Játékvezető: Vlčej.

Góllövők: Peu (10. büntetőből), (39.,90. Mezovský) – 48. Hamuľák

Sárga lap: Marić

STK Somorja felállítása: Hadjúch – Marić, Horváth, Pončák, Ágh – Králik, Marlon Freitas, Mezovský, Lucas (83.Krištan), Záhumenský (77. Levi) – Peu (57. Leonel)