Výhry na Slovensku i v Brazílii na oslavu Dňa matiek

14.5.2017, 20:50
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V 8. kole nadstavbovej časti v skupine o postup ŠTK Šamorín porazil na vlastnom ihrisku Partizán Bardejov po výsledku 3:1.

V 8. minúte si vypýtal Peu faul v súperovej šestnástke. Z bieleho bodu sám nezaváhal a pridal 21. gól v sezóne. Hneď z protiútoku zahrozil Bardejov, skvelým zákrokom zasiahol Hajdúch. V 18. minúte Marlon centroval z pravej strany, Ágh hlavičkou vracal pred bránu, no Luquinhas svojej hlavičke nedal dostatočnú razanciu. V 21. minúte sa musel opäť predviesť Hajdúch, keď po rýchlej kombinácii Bardejov striedal z desiatich metrov. Z následného protiútoku Luquinhas napriahol spoza šestnástky, brankár súpera vytesnil na roh. Šesť minúť pred koncom polčasu zabojoval na ľavom krídle Záhumenský, spätný center Luquinhasa našiel až Mezovského, ktorý od brvna „angličákom“ zvýšil na 2:0.

ŠTK nevstúpil dobre do druhého polčasu. Zmätok na ľavej strane obrany využil Hamuľák. V 50. minúte už mohlo byť 2:2, no Hajdúch opäť výborne zakročil. Po hodine hry sa do šance dostal Záhumenský, jeho polostrelu-poloprihrávku vystihol súperov brankár. V 74. minúte Leonel prešprintoval súperovho brankára, servíroval loptu nabiehajúcemu Marlonovi, toho však v rozhodujúcej chvíli šikovne pristrčil súper. Posledné slovo predsa len patrilo ŠTK. Leonel vnikol do rozhodenej obrany súpera, loptu pretlačil na Mezovského a ten pridal svoj druhý gól v zápase, čím uzavrel skóre zápasu na 3:1.

„V prvom polčase sme hrali veľmi dobrý futbal, vypracovali sme si dvojgólový náskok. Po prestávke nás súper zaskočil rýchlym gólom, potom nám trochu dochádzali sily, našťastie sme sa mohli spoľahnúť na striedania, ktoré nám vliali novú energiu. Bol to obrovsky náročný zápas, preto sme radi, že sme získali tri body,“ povedal po zápase Mika Lonnstrom, hlavný tréner ŠTK.

Šamorínčania si dôležité víťazstvo pripísali na Deň matiek, čo nezabudol pripomenúť ani hlavný tréner. „Sme radi, že sme tento významný deň mohli osláviť víťazstvom. Matky v živote futbalistu zohrávajú dôležitejšiu úlohu ako akadémie či futbalové kluby, preto je pekné, že sme tým našim poďakovali víťazsvom.“

Okrem ŠTK uspel v úvodnom zápase celoštátnej súťaže aj brazílske Fluminense, čo fanúšikom oboch tímov ešte vylepšilo náladu.

Ďalší zápas majú Šamorínčania na programe v piatok, 19. mája o 17:00, keď sa predstavia na ihrisku Lokomotíva Košice.