Parádny výsledok. Tatranci dostali 4 góly

2017.10.1. 08:21
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V desiatom kole sa hráči STK rozstrieľali a porazili na domácom ihrisku Tatran Liptovský Mikuláš v pomere 4:0.

Úvodné dejstvo neprinieslo veľa futbalového umenia. Oba celky viac vyčkávali a hrali zo zabezpečenej obrany. Viac z hry malo domáce mužstvo, ktoré súperovu pevnú obranu prekonalo až v 31. minúte, keď svoju rýchlosť preukázal Fernando Neto a zaznamenal úvodný gól duelu.

V druhom polčase sa snažili iniciatívu prebrať hostia, no do ich otvorenej obrany vnikali domáci hráči. Po jednom prieniku zahrával Bernardo priamy kop a loptu posadil na hlavu Štrbákovi, ktorý zvýšil na 2:0.

V posledných pätnástich minútach potom pridal gól Mezovský po výbornom úniku dvojice Nascimento – Šmehyl, posledný gól duelu pridal Leonel, ktorý naskočil do zápasu len sedem minút predtým. Šamorínčania tak prvýkrát v sezóne zaznamenali viac ako tri góly.

„Hrali sme veľmi dobre, pridali sme efektivitu. V strede poľa nastúpili dvaja 18-roční hráči, pre jedného z nich to bol dokonca ligový debut v rámci mužského futbalu a svojej úlohy sa zhostili výborne. Fungovala nám obrana, krajní hráči sa dokázali zapájať aj do ofenzívy, striedajúci hráči naskočili do zápasu excelentne, v závere, keď sme viedli, sa pridali aj diváci, takže dnes to bol z nášho pohľadu vydarený futbalový deň,“ komentoval po zápase hlavný tréner STK, Mika Lonnstrom.

STK Fluminense Šamorín po dvoch výhrach začína stúpať v tabuľke. V najbližšom zápase čaká šamorínsky tím Pohronie. Stretnutie sa odohrá u súpera, v piatok 6. októbra.