nedeľa, 26. máj. 2024
stk_blahac

Novým trénerom šamorínskych futbalistov je Ján Blaháč

22.10.2019, 07:48
Tibor Duducz, FC ŠTK Šamorín

Po ukončení spolupráce s trénerom Branislavom Sokolim, ku ktorému došlo po piatkovej prehre na pôde MFK Skalica, ŠTK Šamorín v pondelok oznámil nového hlavného trénera A mužstva. Stal sa ním 47-ročný Ján Blaháč.

Bývalý futbalový obranca a hráč federálnej ligy po ukončení aktívnej kariéry pôsobil ako tréner najmä mládežníckych mužstiev, viac ako desať rokov strávil v AS Trenčín, neskôr prešiel do FK Senica.

V sezóne 2017/2018 sa mu podarilo s tímom U19 FK Poprad postúpiť do najvyššej dorasteneckej súťaže. Okrem práce v mládežníckom futbale však niekoľko sezón pracoval aj na seniorskej úrovni. Pôsobenie v ŠTK Šamorín je jeho prvým v rámci druhej ligy dospelých.

“O to s väčšou motiváciou do klubu prichádzam. Čakajú nás tri jesenné kola, v ktorých urobíme maximum pre čo najvyšší bodový zisk a nastavenie tréningového procesu a prípravy hráčov, či po fyzickej, ale aj mentálnej stránke, aby sme absolvovali kvalitnú zimnú prípravu pred jarnou časťou ligy. Určite sa s celým realizačným tímom budeme snažiť o stabilizáciu herného kádra, skvalitnenie hry a najmä o bodové zisky, čo sa tímu v predošlých zápasoch nedarilo. Čaká nás tvrdá práca, ale sme pripravení odovzdať maximum pre to, aby klub udržal druholigovú príslušnosť,” komentoval pred prvým tréningom v pozícii hlavného trénera Ján Blaháč.

Copyright © 2024 Šamorínčan