Výhra na horúcej košickej pôde

2017.5.19. 20:58
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Minimálne do soboty ostane ŠTK Šamorín na druhom mieste skupiny o postup po tom, čo porazil Lokomotívu Košice 2:3

V 7. minúte sa do šance dostal Záhumenský po tom, čo ho vysunul Luquinhas, z uhla však neprestrelil súperovho brankára. Po štvrthodine hry, opäť Záhumenský posúval na Peu, ktorý z otočky, s prispením teču súperovho obrancu, takmer nasmeroval loptu do siete. Z následného rohu delili Šamorínčanov od gólu centimetre. V 21. minúte do tretice Záhumenský unikokol po krídle, spätnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Marlona Freitasa, ktorý s rozvahou k tyči poslal ŠTK do vedenia.

V 29. minúte tentokrát po pravej strane unikol Mezovský, spätnou prihrávkou našiel Peua, ktorý pridal 22. gól sezóny. V 43. minúte krásne vysúval Peua Marlon Freitas, kanonier ŠTK však z voleja nestihol umiestniť loptu medzi tri žrde. V 44. minúte zahrávali domáci roh, z ktorého sa gólovo presadili a tesne znížili na 1:2. Do prestávky stihla Lokomotíva ešte jeden gól, ktorým vyrovnali na polčasových 2:2.

V úvode druhého polčasu hrozili viac domáci, no v 66. minúte unikol Leonel a dobiehajúci Luquinhas mal šancu polčasu. Domáci pokračovali v nátlakovej hre. V 88. minúte však unikli Peu s Leonelom, zakombinovali a striedajúci Leonel strelil víťazný gól.

„Veľmi náročný zápas. Vstúpili sme do zápasu excelentne, Lokomotíva je však vysoko kvalitný tím, s jedným z najprepracovanejších herných systémov. V poslednej desaťminútovke prvého polčasu zatlačili , z čoho pramenili dva góly. V tom momente bolo veľmi dôležité udržať morálku tímu. Tím ukázal veľkú psychickú odolnosť a v závere dokázal získať dôležité víťazstvo, ktoré nás aspoň dozajtra posunulo na druhú priečku,“ komentoval po zápase Mika Lonnstrom.

Už v stredu, 24. mája o 17:00, nastúpia Šamorínčania v domácom zápase proti lídrovi súťaže VSS Košice.