2024. okt. 11., péntek
Csaba Horváth oslávil narodeniny víťazstvom

2017.5.10. 19:33
Jakub Mihálik

TK Šamorín dokázal zvrátiť ďalší duel a porazil Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 v siedmom kole skupiny o postup.

V prvej minute mal šancu Záhumenský, blok tiel však neprestrelil. V siedmej minúte parádnu robinsonádu predviedol Hajdúch, ktorý vyškriabal loptu z vinkla. V23. Minúte sa pekne preštrikoval Luquinhas na pravom krídle, spätná prihrávka do päťky však Horvátha nenašla. Do vedenia šli hostia, keď sa peknou kombináciou dostali až k strele z hranice šestnástky, na ktorú Hajdúch nedosiahol. Ochvíľu však bolo vyrovnané keď Peu pekným lobom prehodil súperovho brankára. V 38. minúte Lucas potiahol po krídle, hostia si takmer zrazili loptu do vlastnej brány.

Aj druhý polčas otvoril Luquinhas, keď pekným centrom našiel Peua, ten však hlavičku neumiestnil medzi tri žrde. V 68. Minúte napriahol Záhumenský, k odrazenej lopte sa dostal striedajúci Leonel, ktorého hosťujúca obrana faulovala. Z penalty pridal svoj 20. sezónny gól Peu.  V 83. minúte opäť skvelo zakročil Hajdúch.

“Bol to fyzicky veľmi náročný zápas, obe strany hrali hore-dole. Ukázali sme aj v ďalšom zápase, že máme silného tímového ducha. Pomohli nám aj hráči z lavičky, ktorí nám pomohli získať tieto veľmi dôležité tri body,” povedal po zápase Mika Lonnstrom.

Jeho zverenci budú musieť rýchlo zregenerovať, pretože už v nedeľu, 14. mája o 17.00 hod. , ŠTK privíta na svojej pôde druhý Partizán Bardejov.

Pred začiatkom víťazného zápasu sa uskutočnila milá oslava pri príležitosti 35. narodenín nášho futbalistu Csabu Horvátha. Za celý klub mu zablahoželali Norbert Csutora a Roland Csölle.

Csaba Horváth sa narodil 2. mája 1982. Hrával za AS Trenčín, holandský klub ADO Den Haag a v roku 2009 hral za slovenskú reperezentáciu proti Islandu.