Skvelý obrat a cenné tri body

2017.5.6. 19:12
Jakub Mihálik
Tibor Őry

ŠTK Šamorín v šiestom kole skupiny o postup porazil Spišskú Novú Ves v pomere 1:3.

Úvod stretnutia neponúkol veľmi ľúbivý futbal. Na oboch stranách viazla kombinácia, kvôli čomu si žiadny tím nevytvoril vážnejšiu šancu. Na konci prvého polčasu domáci tím podnikol jeden z rýchlych protiútokov, po ktorom hlavou otvorili skóre gólom do šatne.

V druhom polčase ŠTK preskupil rady a začal mať v zápase výraznejšiu prevahu.V 60. minúte zahrával Šamorín pokutový kop, pri ktorom svoj osemnásty sezónny gól pridal Peu. O štyri minúty nato už ŠTK viedol, keď sa strelou presadil Marlon Freitas. Sedem minút pred koncom sa hlavou presadil Csaba Horváth a stanovil konečné skóre na 1:3

“Aj v prvom polčase sme malli viac z hry, no nebolo to podľa našich predstáv, preto sme do druhého polčasu preskupili rady, posunuli sme vyššie vo formácii Marlona i Csabu Horvátha, vďaka čomu sme získali prevahu. Po vedúcom góle sme držali zápas vo vlastných rukách a zaslúžene sme vyhrali,” povedal po zápase hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

Jeho tím čaká len krátka prestávka, keďže už v stredu, 10. mája o 17:00 nastúpi v domácom zápase proti Liptovskému Mikulášu.