2024. okt. 5., szombat
480 minút bez gólu stačilo! ŠTK zdolal Slovan B

2016.11.7. 08:17
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V šestnástom kole druhej ligy ŠTK konečne prelomil streleckú smolu a poradil si s B tímom Slovana Bratislava v pomere 2:0.

Domáci tím vstupoval do zápasu s imperatívom napraviť sériu piatich zápasov bez výhry a streleného gólu. Do súpera sa zahryzol hneď od úvodu a už v piatej minúte musel hosťujúci brankár prvýkrát zasahovať. O dve minúty nato sa ŠTK radoval z gólu, keď sa presadil Peu, čím prerušil takmer 480 minút trvajúce gólové suchoty, ktoré trvali práve od jeho gólu v zápase proti Svätému Juru.

Domácich gól povzbudil a v daždivom počasí podkurovali svojmu súperovi aj naďalej. Svoju aktivitu dokázali pretaviť do veľkého počtu streleckých pokusov a štandardných situácií. Po jednom z rohových kopov prišiel druhý gól v zápase pre Peua. Brazílsky ostrostrelec sa do zostavy vrátil po menšom svalovom zranení, kvôli ktorému vynechal súboj v Seredi. Jeho deviaty gól v prebiehajúcej sezóne znamenal dotiahnutie sa na čelo tabuľky strelcov a polčasový dvojgólový náskok pre šamorínsky tím.

V druhej časti hry sa hosťujúci tím snažil urobiť niečo s výsledkom stretnutia, no jeho strelecké pokusy poväčšíne míňali bránku Juraja Hajdúcha. ŠTK kontroloval hru a nepúšťal súpera do výraznejšieho tlaku, naopak sám sa umnou kombináciou tlačil do zakončení.

V závere si postrážil dvojgólový náskok a po výhre nad rezervou Slovana sa posunul na štvrté miesto, štyri body za prvou Skalicou.

“Je to výborný pocit vrátiť sa na víťaznú vlnu. Hráči dnes podali veľmi dobrý výkon a obetovali sa pre tím. Verím, že v podobnom trende budeme pokračovať aj vo zvyšných dvoch jesenných zápasoch,” povedal Mike Keeney, tréner šamorínskeho tímu.

Najbližší zápas čaká ŠTK v sobotu 12. novembra o 14.00 hod. na ihrisku Martina.