Séria prehier pokračuje, futbalisti prehrali v Nitre

2016.10.17. 07:12
FC ŠTK
Tibor Őry

Výsledok zápasu 13. kola na pôde FC Nitra v pomere 3:0 znamenal pre ŠTK Šamorín už tretiu ligovú prehru za sebou. V ligovej tabuľke kleslo naše mužstvo na piate miesto.

V úvode zápasu sa motivovaní hráči ŠTK snažili nechať zabudnúť na dve predošlé prehry a hneď v druhej minúte sa Edginton dostal k nebezpečnej hlavičke. Boli to však domáci Nitrania, kto udrel ako prvý, keď v ôsmej minúte otvoril skóre Fábry.

Šamorínčania sa tlačili do ofenzívy a už o tri minúty mohol po vysunutí Peua Luiz Fernando vyrovnať, z jedenástich metrov však poslal svoj pokus tesne vedľa pravej žrde.

Zvrátiť skóre sa snažil aj Luquinha, no ani jeho strela z diaľky, ani pekné sólo, sa gólom neskončili, a tak takmer udreli domáci, hrajúci na rýchle brejky.

V druhom polčase ŠTK vyrukovalo ešte ofenzívnejšie a už v 52. minúte mal ďalšiu obrovskú šancu Csaba Horváth, no z piatich metrov hlavičkoval tesne vedľa. Snaha o zvýšenú aktivitu v ofenzíve však umožňovala Nitre vyrážať do rýchlych protiútokov.

V 74. minúte po jednom z nich Ivančík zvýšil na 2:0 a v 80. minúte pripravil tretiu ranu pre ŠTK Balaj. Hostia sa už v závere nezmohli na gólovú odpoveď, preto si po výsledku 3:0 pripisujú tretiu prehru v rade.

,,Výsledok 3:0 neodzrkadľuje náš dnešný výkon na ihrisku. Mali sme množstvo príležitostí, ale trápili sme sa v koncovke. Súper bol efektívnejší a to rozhodlo. Oproti minulému týždňu sme hrali oveľa lepšie, držali sme sa na lopte, vypracovali si šance, no na výhru to nestačilo,” komentoval po zápase lodivod ŠTK Mike Keeney.

Najbližšie sa hráči ŠTK predstavia na domácom ihrisku v nedeľu, 23. októbra o 14.30 hod. proti MŠK Žilina B.