MŠK Žilina B – FC STK Fluminense Somorja 4:0

2018.3.24. 07:26
Jakub Mihalik
Őry Tibor

Nem jött össze a második félidő, főleg emiatt súlyos vereséget szenvedtünk pénteken délutám Zsolnán, a II.labdarúgó liga 21.fordulójában.

Vendéglátóink csak a nevükben viselték a tartalékcsapat megnevezést. Ugyanis a válogatott szünet miatt több játékost küldtek pályára az első gárda keretéből.Az első félidőben változatos, kiegyenlített volt a küzdelem. Első nagy helyzet előttünk adódott, amikor Fernando szöktette Christiant, akinek helyezett lövését a hazai kapus bravúrral védte. Továbbra is mi veszélyeztettünk, de Nascimento ejtése majdnem becsúszott a kapuba.A 19.percben a hazaiak kerültek nagy helyzetbe, amelyet kihagytak. Ellentámadásból Fujak Šmehylt indította, de ő centiméterekkel mellé lőtt. Majd hatékonyságból kaptunk leckét, mert tétováztunk a labda elfejelésével, ezt használták ki a zsolnaiak első góljuk megszerzésére -- 1:0.

Szünet után egyenlíthettünk volna, de Fernando Neto „kötényt“ adott vésőjének,, aztán látványos mozdulattal lőtt nagyon kevéssel a bal felső sarok fölé. Újabb ellentámadásból ismét az ellenfelünk volt eredményes - 2:0.Az STK nagyobb erőkkel támadott, igyekezett szépíteni, ám újra a vendéglátók használták ki további két találattal a fellazult védelmünk miatt keletkezett területeket -- 4:0.“Előre tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés. Az első ligás játékosokkal megerősített ellenfelünkkioktatott bennónket góllövésből. Kikaptunk, de előre kell tekintenünk, és fel kell készülnünk a következő bajnokira“ -- értékelt Gustavo Leal, a vezető edzőnk.

Már szerdán Vágújhelyen (Nové Mesto nad Váhom lépünk pályára, úgynevezett hatponttos találálkozón.