MŠK Žilina B – FC STK Fluminense Šamorín 4:0

24.3.2018, 07:26
Jakub Mihalik
Tibor Őry

Druhý polčas zápasu proti Žiline šamorínskemu tímu nevyšiel a podľahol domácemu celku 4:0.

Zápas proti rezerve nebol zápasom proti rezerve, keďže sa v základnej zostave Žilinčanov objavilo viacero stabilných členov prvoligového tímu. V prvom polčase sme však sledovali vyrovnaný priebeh duelu. Prvá veľká šanca patrila nášmu tímu, keď Fernando uvoľnil Christiana a ten peknou strelou k žrdi natiahol domáceho brankára. Aj druhá akcia patrila nám, keď Nascimentov center takmer zapadol k žrdi. V 19. minúte sa prvýkrát vo veľkej šanci ocitli domáci, no podbehnutá lopta nevyústila ku gólu. Hneď z protiútoku potiahol Fujak, našiel Šmehyla, ten však minul o centimetre. Lekciu z efektivity nám domáci dali pred koncom polčasu, keď zaváhanie pri odhlavičkovaní zužitkovali na otvárací gól.

Aj v druhom polčase mal prvú šancu šamorínsky tím, keď rýchly protiútok zakončoval Fernando Neto „obaľovačkou“, ktorá smerovala do pravého horného rohu, avšak tesne minula bránu. Z protiútoku však zvýšil súper na 2:0. STK pokračovalo v nebezpečných rýchlych protiútokov, no za nepriaznivého stavu sa čoraz viac otvárala aj šamorínska obrana. Súper nakoniec zlomil odpor Šamorínčanov a zvíťazil v pomere 4:0.

„Vedeli sme aj pred zápasom, že nás nečaká nič jednoduché. Súper nastúpil v obmenenom zložení a dokonale nás vyškolil. Prehrali sme, teraz musíme pozerať dopredu a pripraviť sa na ďalší zápas,“ povedal po zápase Gustavo Leal.

Už v stredu čaká na STK ďalší súboj, keď sa predstaví na pôde Nového Mesta nad Váhom.

MŠK Žilina B – FC STK Fluminense Šamorín 4:0 (1:0)

Zostava STK: Hajdúch - Marić-Bjekić (69. Pančík),Štrbák, Ágh, Fujak - Mezovský, Šmehyl, Nascimento (46. Sabler) - Christian (62. Matheus Pato), Fernando Neto, Igor Juliao