STK Somorja: Újabb győzelem

2017.5.10. 21:41
Szilvássy József
Őry Tibor

Erőltetett menetben folytatódik a II.labdarúgó liga felsőházi rájátszása, amelynek 7.fordulójában odahaza győztük le az ambíciózus liptószentmiklósiakat.

A kezdőrúgás előtt Csutora Norbert klubelnök és Csölle Roland csapatvezető köszöntötte a születésnapját ünneplő Horváth Csabát.

Jól indullt a találkozó, mert már a 2. percben  Záhumenský került ziccerbe, de lövés helyett passzolni akart, és a vendégcsapat védői felszabadították a kapujukat. Néhány perccel később a liptóiak gyors ellentámadását követően Papa került gólhelyzetbe, közeli fejesét azonban Hajdúch nagy bravúrral ütötte ki. Kapusunk a 28.percben már nem tudta hárítani Staš lapos, a bal alsó sarokba helyezett lövését -- 0:1. Az STK ezután felívelgetés helyett végre néhány gyors, lapos passzos támadásokat vezetett, amelyek közül az egyik góllal végződött, miután Peu ügyesen átemelte a kifutó kapust -- 1:1. Szünet után mindkét csapat igyekezett megszerezni a győztes találatot, ami végül a hazaiaknak sikerült: a gólhelyzetben levő Lucast felvágták, a jogosan megítélt büntetőt Peu értékesítette -- 2:1. Ezután a vendégek iparkodtak egyenlíteni, de Hajdúch lehúzta a rolót, háromszor is kivédte a liptóiak közeli fejeseit. Neki is köszönhetően maradt a három pont otthon. Csapatunk legközelebb május 14-én, vasárnap játszik a pomléi stadionban a Partizán Bardejov ellen.

ŠTK Šamorín – Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)

Pomléi stadion, 280 néző. Játékvezető: Ihring.

Góllövők: 35., 64. Peu (a másodikat böntetőből) – 28. Staš

Sárga lapok: Očenáš, Kucharčík

STK Somorja felállítása: Hajdúch – Marić, Pončák, Ágh, Ozogány (57. Leonel) – Králik, Horváth – Lucas  (81. Levi) , Marlon Freitas, Záhumenský – Peu (75. Mezovský)