STK Somorja: Három pont a Szepességből

2017.5.7. 07:53
Szilvássy József
Őry Tibor

Szombaton újabb győzelmet aratott csapatunk, amely a labdarúgó liga felsőházi rájátszásának 6.fordulójában tartalékosan (a sérült Pančík, az 5 sárga lapja miatt eltiltott Lucas és az influenzás   Mezovský nélkül) győzött Iglón.

Az első félidő eléggé unalmas mezőnyjátékkal telt el. Két említésre méltó eseményt jegyezhettünk fel. A 18.percben Peu kiugrott, már a kapust is kicselezte, de kisodródott, ezért a labdát középre gurította, ahonnan azonban a hazai védők felszabadítottak. A 45.percben a vendéglátók  gyors ellentámadást vezettek: Palutka jobbról a túlsó kapufa elé ívelt, ahol a legmagasabbra ugró Kavulič szinte lehetetlen szögből bólintott a hálóba a rosszul helyezkedő és elmélázó kapusunk mellett -- 1:0. A szünetben az edzőnk gyorsabb és főleg lelkesebb játékra sarkallta védenceit. Horváth Csabát  a középpályára rendelte, aki kreatív játékmesternek bizonyult. Negyed óra elteltével jó labdával szöktette Záhumenskýt, őt azonban az iglói védők jóval a tizenhatoson belül felvágták. A jogosan megítélt büntetőt Peu magabiztosan értékesítette -- 1:1. Az STK ezután még nagyobb mezőfölényt harcolt ki, amelynek eredményeként Freitas röviddel ezután a 16 méterről lőtt a hálóba -- 1:2. Az ugyancsak tartalékosan, több ifivel felálló hazaiak igyekeztek egyenlíteni, ám Horváth Csaba lehűtötte a kedélyüket, miután a baloldarlól beívelt labdát az ötös sarkáról fejelte a hálóba -- 1:3.

A somorjaiak megérdemelten húzták be az újabb három pontot. A jövő héten kétszer is a pomléi stadionban játszanak: szerdán a Liptószentmiklós, vasárnap pedig a bártfaiak ellen. Mindkét találkozó délután ötkor kezdődik.

FK Spišská Nová Ves – ŠTK Šamorín 1:3 (1:0)

Igló, 312 néző- Játékvezető: Čiernik.

Góllövők: 45. Kavulič – 60. Peu (11-esből), 64. Marlon Freitas, 83. Horváth Csaba

Sárga lapok: Kunzo – Leonel Auban

STK Somorja felállítása: Hajdúch – Marić, Horváth, Pončák, Ágh -- Králik, Leonel (78. Čemba) , Levi (46. Ozogány), Marlon Freitas, Záhumenský -- Peu