2024. máj. 2., csütörtök
Víťazná séria pokračuje!

2021.4.19. 11:52

V 25. kole sme zdolali v priamom súboji o šiestu priečku FC Petržalka po výsledku 3:1.

Najlepšia forma v sezóne! Zverenci Michala Kuruca aj proti Petržalke pokračovali v atraktívnom futbale, ktorý dokázali pretaviť na ďalšiu výhru. V 7. minúte sa uviedli prvou ucelenejšou akciou naši hráči, keď Rymarenko aktívnym pressingom odobral loptu súperovi, rýchlu akciu zakončoval strelou nad Leginus.

V úvodných minútach sme prišli o kapitána Pančíka, ktorý po zákroku súpera musel striedať. V polovici prvého polčasu prišiel gólový úder ŠTK, keď sa po štandardke prudkou strelou presadil Njie. Krátko nato mohli hostia vyrovnať, strelu zblízka sme však zblokovali na roh.

V závere prvého polčasu unikol Leginus, jeho strela z uhla tesne minula bránu súpera. Náš tím vstúpil do zápasu ešte s väčšou vervou ako v prvom, čoho výsledkom bol pokutový kop. Rutinérsky ho premenil kanonier Rymarenko. O štyri minúty nato mal Rymarenko šancu pridať aj druhý gól z penalty, tentokrát sa však v súboji tešil brankár súpera. Nedáš-dostaneš. V 53. Minúte po štandardke znížil súper.

Po uplynutí hodiny zápasu unikol Leginus, ktorého hosťujúci stopér musel zastaviť len za cenu faulu, čo znamenalo jeho druhú žltú kartu v zápase a vylúčenie. Z následnej akcie sa lopta dostala k Švecovi, ktorý vrátil ŠTK dvojgólové vedenie.

Posledných 20 minút zápasu už neprinieslo takú kvalitu, ako v predošlom priebehu duelu, keď hostia v početnej nevýhode zahrozili len krásnou strelou z diaľky a naše pokusy o rýchle kombinácie do oslabenej obrany, končili väčšinou v predfinálnej fáze. Po výsledku 3:1 si však zaslúžene pripisujeme štvrtú výhru v rade. Najbližšie sa predstavíme na Pasienkoch, v súboji s ŠK Slovan Bratislava U21, netradične, v piatok o 16:00.

Hajrá Somorja!

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc, hlavný tréner: “Myslím si, že zápas mal svoju kvalitu, bol rýchly, priamočiary. Vedeli sme, že súper je futbalový, čo aj dokázal, v úvode hrozil. My sme chceli hrať na rýchle kontry, čo nám aj vychádzalo, boli z toho nebezpečné akcie, bola z toho druhá penalta. Tešíme sa z výhry a veríme, že túto formu natiahneme na čo najdlhšiu sériu.”

Jakub Švec: “Od začiatku sa začalo vo veľmi vysokom tempe, po zranení mi chvíľu trvalo prispôsobiť sa. Od začiatku sme išli za tým, aby sme vyhrali, ja osobne som chcel pomôcť tímu gólom, čo sa mi aj podarilo. Zápas bol dosť tvrdý, čo sa prejavilo aj na zraneniach. Pančovi prajem skoré uzdravenie.”

ŠTK Šamorín – FC Petržalka 3:1 (1:0)

Gól: 23. Njie, 52. Rymarenko (11m), 63. Švec – 57. Obročník

Žlté karty: Stašík, Vera, Rymarenko, P. Nagy – Horvát, Filipiak, Obročník, Farkaš

Červená karta: Farkaš (po 2. žltej karte)

Rozhodoval: Čiernik

ŠTK Šamorín: Száraz- Vera, Oikonomou, Stašík Pančík (14. Marić-Bjekić) – P. Nagy, Njie, Jančo (76. Boateng) – Švec (63. Brunetti), Leginus (76. Veselovský), Rymarenko