basketbalistky

Šamorínske basketbalistky na štvrtom mieste v tabuľke

2020.2.23. 10:38
Peter Gábor

Vo včerajšom podvečernom dueli vyhrali naše basketbalistky nad súperom  z Bratislavy 75:61. Víťazstvo bolo zaslúžené, naše hráčky vyhrali všetky štyri štvrtiny zápasu.

Po zápase povedali:

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorín:

Rozhodla naša kvalitná obrana, ako aj pekné útoky. Na začiatku zápasu sme si vypracovali slušný náskok, ktorý sme aj udržali. V niektorých fázach zápasu sme ho zvyšovali, na druhej strane, keď sme sa dostali do útlmu, tak ten náskok bol menší. Celkovo bolo naše víťazstvo zaslúžené.

Žofia Zarevúcka, hráčka ŠBK Šamorín:

Aj napriek tomu, že sme mali pred zápasom rešpekt sa nám podarilo poraziť náš “postrach” Dubček. Už od začiatku sme diktovali tempo hry, avšak súper nám nedal nič zadarmo a našimi naivnými chybami sme im miestami dali nádej na otočku v zápase. Miestami sme mali problém s odstavením, rotáciou v obrane, ale tešíme sa, že sme to dotiahli do víťazného konca. Dúfame, že sme potešili fanúšikov, patrí im veľká vďaka za podporu.

Vyjadrenia prevzaté z basket.sk

Vyjadrenie hostí

Viliam Pešta, asistent trénera Dubček Bratislava:

O všetkom rozhodla prvá štvrtina, do ktorej sme nastúpili katastrofálne. Boli sme nekoncentrovaní, hlavne v obrane sme zlyhávali vo všetkých činnostiach. Neboli sme vôbec dôrazní, čo sa následne premietlo aj do nášho útoku. Zvyšné tri štvrtiny už boli pomerne vyrovnané, ale to bolo na zvrat v zápase málo.

Barbora Šeligová, hráčka Dubček Bratislava:

Myslím si, že máme na viac. Opäť nám ušla prvá štvrtina ,čo sa nám stáva takmer v každom zápase. Veľmi nás limituje naša obrana. Neostáva nám nič iné, len si z toho zobrať ponaučenie a začať konečne hrať to, čo vieme a na čom sa dohodneme. Pevne verím, že na play-off ukážeme našu hru.