2024. okt. 15., kedd
futbal skalica

STK Fluminense Šamorín natiahol bodovú sériu po tom, čo doma remizoval v dohrávke 19. kola proti MFK Skalica.

2018.4.12. 06:27
Jakub

Dve muchy jednou ranou. Hráči STK dokázali bodovať v treťom zápase po sebe proti tímom, ktoré po jeseni mali bojovať o postup, navyše prerušili negatívnu sériu štyroch prehier po sebe proti súperovi zo Skalice. Na jar tak šamorínsky tím získal jedenásť bodov v šiestich zápasoch.

Prvá akcia duelu patrila STK, keď hneď v druhej minute po akcii z ľavého krídla strela domáceho tímu nemierila medzi tri žrde. Potom však opraty duelu prebral súper. Rozpačitý úvod v podaní STK potrestal v 25. minúte gólom Šebesta. Po pol hodine sa však hra začala trochu vyrovnávať a do kabín sa išlo za stavu 1:1, keď Fernando Neto uvoľnil Sablera, ten sa neulakomil a pred prázdnu bránu naservíroval Matheusovi Patovi.

Brazílčan, ktorý sa vrátil do základnej zostavy, mohol po polčasovej prestávke dokonca poslať STK do vedenia, jeho pekná akcia, zakončená strelou spoza šestnástky, však skončila len na brvne. Od tohto momentu sme sledovali absolútne vyrovnaný priebeh, v ktorom sa súper snažil presadiť dlhými loptami, na čo reagovali šamorínski hráči rýchlymi brejkami. Ani jednej strane však aktivita vytúžený gól nepriniesla, a tak sa rozišli po remíze 1:1.

“Bol to ťažký zápas proti ťažkému súperovi. Nezačali sme ho práve najlepšie, ale vyrovnávajúci gól nás nakopol k zlepšenému výkonu a v druhom polčase sme mohli aj vyhrať. Je to pre nás opäť veľmi dôležitý bod, navyše prvý proti tomuto súperovi , takže teraz naozaj platí, že môžeme hrať v tejto súťaži s hocikým vyrovnanú partiu. Musíme sa ale rýchlo preladiť na ďalší zápas, už v sobotu nás čaká súpera z Bardejova,” hodnotil po zápase Gustavo Leal.

Proti tímu z východu nastúpi STK na domácom ihrisku 14.4. o 16:30.

STK Fluminense Šamorín – MFK Skalica 1:1 (1:1)

Góly: 44. Matheus Pato – 25. Daniel Šebesta

Žlté karty: Ágh – Opiela, Tomovič, Hlavatovič, Majtán

Rozhodoval: Nemček

Diváci: 380

Zostava STK: Hajdúch – Igor Juliao, Pončák, Ágh, Fujak – Mezovský, Šmehyl, Bernardo (46. Marić-Bjekić) – Matheus Pato (74. Christian), Sabler (80. Pančík), Fernando Neto