Zaslúžené víťazstvo basketbalistiek - mladších mini

2017.3.4. 15:47
Ľubica Jančoková
Imi Fehér

V sobotu, 4. marca domáce Mladšie mini ŠBK Šamorín privítali hráčky družstva BK AŠK Slávia Trnava.

Zápas 5x5 sa v prvom polčase vyvíjal bodovo veľmi chudobne, hra bola vyrovnaná na oboch stranách, o čom svedčí aj stav polčasu 12:14 v náš neprospech.

Po polčase však nastúpili na ihrisko naše hráčky ako vymenené a prekvapili svoje súperky skvelou kombinačnou hrou, útokmi, doskokmi ako aj obrannými zákrokmi. Vyhrali tretiu štvrtinu 28:2.

Tento náskok postačoval na to,  aby si družstvo udržalo zaslúžené víťazstvo.

Stav zápasu skončil 42:29 /stav štvrtín 2:6, 10:8, 28:2, 2:13/.

Bodovali hráčky: Lenka Jančoková 14 bodov, Anka Lelkes 8 bodov, Sofia Soóky 6 bodov, Rebeka Ládiová 4 body, Barbie Kováčová 3 body, Kajka Kardošová, Tamarka Tóthová a Veronika Tátošová po 2 body, Barbie Fenesová 1 bod.

Zápasy 3x3 boli taktiež dramatické, kedy stav po 10 päťminútových zápasoch bol 10:10, takže nasledovalo predĺženie, ktoré sme opäť vyhrali 6:2. Konečný stav vzájomných zápasov - 12:10.

Celý zápas horlivo prežívalo aj naše obecenstvo, rodičia, vďaka za vytvorenie ozajstnej domácej atmosféry.

Cennými víťazstvami si mladšie mini naďalej udržiavajú prvé priečky v priebežných tabuľkách 5x5 ako aj 3x3.