Mennyből a pokolba Somorján

2017.9.3. 08:14
Szilvássy József
Őry Tibor

Tovább tart a felső-csallóközi csapat vesszőfutása. Ezúttal odahaza a listavezető zsolnai csikócsapattól szenvedtek vereséget (2:3) a II.labdarúgóliga hatodik fordulójában.

Álomszerűen kezdték a mérkőzést a hazaiak, akik támadó játékukkal és látványos kombinációikkal meglepték a vendégeket. Mezovský, majd Nascimento került gólhelyzetbe, de Holec mindkétszer bravúrosan hárított. Az első csapat keretébe tartozó kapus továbbra is jeleskedett, de aztán kétszer már ő is tehetetlen volt. A 35.percben Sluka labda helyett Štrbák lövésre lendülő lábát találta el az ötösön és a jogosan megítélt büntetőt Šmehyl magabiztosan értékesítette -- 1:0. Nem sokkal ezután Nascimento gyönyörű szöktetésével Juliao robogott kapura és futtából ballal kilőtte a jobb alsó sarkot -- 2:0. Szünet után úgy léptek pályára a vendégek, mintha az öltözőben vért ittak volna. Még nagyobb sebességre kapcsoltak, a somorjaiak viszont  eléggé meggondolatlanul támadtak tovább, ráadásul fegyelmezetlenségből vagy erőnléti gondok miatt nem zártak vissza kellő időben. Ezzel szinte tálcán kínálták ellenfelüknek a helyzeteket, akik bő tíz perc alatt fordítottak és lerendezték a meccset. Az 53.percben Michlík a hazai védők díszkiséretében emelt a bal felső sarokba -- 1:2. Kisvártatva Boženík hagyta a  hagyta a  hagyta a faképnél a szellősen védekező ellenfeleit-- 2:2.  A kegyelemdöfést pedig  Martinček adta meg, aki lefutotta az ólomlábakon cammogó Fujakot, majd közelről a hálóba gurított -- 2:3. Az utolsó fél órában a vendéglátók tovább küzdöttek és küszködtek, de fizikai, miként mentális erejük sem maradt legalább az egyenlítésre, amit Mika Lönnström edző szerint megérdemeltek volna. Őt a mérkőzés után a hazai szurkolók egy része bírálta hangosan, biztatónak szánt állandó bekiabálását kérdő mondattá alakítva: „very good?”. A finn szakvezető szótlanul, lehorgasztott fejjel baktatott a bejárat fele. A nyáron nagy reményeket dédelgető somorjaiak immár a tabella utolsó helyére csúsztak vissza, ami nyilvánvaló válasszal szolgál. Ideje lenne ha végre a brazil tulajdonosok is elgondolkodnának a zsinórban ötödik bajnoki vereség okain.

ŠTK Šamorín – MŠK Žilina B 2:3 (2:0)

Pomléi stadion, 565  néző. Játékvezető: Kmec

Góllövők: 35. Šmehyl (11 m), 41.Juliao – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček

Sárga lapok: Šmehyl, Horváth, Juliao -  Sluka, Majštinik, Gerebenits

Felállítások:

STK Somorja: Hajdúch – Marić, Horváth, Štrbák, Fujak (70. Vávra) – Šmehyl (60. Auban), Nascmento, Juliao – Pančík (70. Breno), Mezovský, Soares.

MŠK Zsolna B: Holec – Vallo( Herrera), Michlík, Jánošík, Sluka, Gerebenits, Klec, Ďuratný, Šušolík, Martinček (Petrák), Majštinik (Boženík).