A magyar állami ünnep alkalmából Magyarország köztársasági elnöke kitüntetésekkel jutalmazta a felvidéki magyarság kiemelkedő személyiségeit, többek között Kovács Lászlót a somorjai Madách Imre Gimnázium volt igazgatóját.
Magyarország Pozsonyi Nagykövetségén Czimbalomosné Molnár Éva nagykövet adta át a kitüntetéseket az államfő megbízásából. Magyarország Köztársasági Elnöke Kovács László a somorjai Madách Imre Gimnázium volt igazgatója, a Csemadok Egyházgellei Szervezetének volt elnöke részére a felvidéki magyarság önazonosságának megőrzése és hagyománykincsének továbbadása iránt kivételesen elhivatott pedagógusi, közéleti és társadalmi munkája elismeréseként a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adományozta.
Kovács László, nyugalmazott pedagógus, történész, író. Csallóközcsütörtökben született. A somorjai magyar tanítási nyelvű gimnázium elvégzése után a Komensky Egyetemen szerzett magyar-történelem szakos tanári oklevelet szerzett. 1970 és 1977 között a nyitrai Pedagógiai Kar magyar tanszékének oktatója, majd a dunaszerdahelyi Csallóközi Múzeum munkatársa. 1984-től a somorjai magyar gimnázium tanára, később igazgatója. A ’89-es eseményeket követően 1990-től a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének alelnöke, a Független Magyar Kezdeményezés pozsonyi parlamenti képviselője. Amikor 1995-ben a szlovák oktatásügyi tárca megpróbálkozott a magyar anyanyelvi oktatás leépítésével, az ellene tiltakozó iskolaigazgatókat leváltották, köztük Kovács Lászlót is. Később, 1999-ben, a politikai helyzet megváltozásával ismét a somorjai gimnázium élére került. Nyugdíjazásáig, azaz 2011-ig irányította az intézményt.
Több tankönyv, honismereti, illetve művelődéstörténeti munka, nyelvészeti és történelmi tanulmány szerzője, társszerzője. Kovács tanár úr kiérdemelte a Z. Szabó László-emlékérmet, majd 2011-ben a Kazinczy-díjat is. Emellett számos más elismerés és díj birtokosa.
Gratulálunk "Kovi" tanár ill. osztályfőnök úrnak az újabb elismeréshez!
A kitüntetettek(balról): Méry Margit, Rózsa Ernő, Z. Urbán Aladár és Kovács László (Fotó: Neszméri Tünde/Felvidék.ma)