Magabiztos győzelem a kelet-szlovákiai újonc ellen

2017.7.30. 19:33
Szilvássy József
Őry Tibor

Helyenként biztató játékkal húzta be a három pontot csapatunk, a II.labdarúgó liga első fordulójában odahaza a tőketerebesiek ellen.

Együttesünk nagy iramban kezdett és már a 3.percben vezethetett volna, de a gyors jobboldali támadás végén Šmehýl félmagas lövését a vendégek kapusa bravúrosan hárította.  Továbbra is nagy mezőnyfölényben játszottunk, mégis a keletiek szerezhettek volna vezetést, de az üresen maradt Lukáč  védelmi hibánkat követően gyengén Hajdúch kezébe emelte a labdát. Végre a 37.percben megszereztük a vezetést, miután baloldali adogatás után Fernando kilőtte a bal alsó sarkot -- 1:0. A második félidőben inkább mezőnyjátékot láthattak a nézők, akik arról is meggyőződhettek, hogy játékosaink  ugyan hajtottak, de az összjátékba még elég sok hiba csúszot. Végül a csereként beállt Schutz adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek: a kapufáról lecsorgó labdát közelről a hálóba gurította -- 2:0. Csapatunk jövő szombaton Komáromban játszik a 2.fordulóban.

FC ŠTK 1914 Šamorín -- Slavoj Trebišov 2:0 (1:0)

Pomléi stadion, 415 néző, játékvezető: Gemzický

Góllövők: 37. Fernando, 75. Schutz

Sárga lap: 82.Vojtek (T)

FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Horváth, Marič, Štrbák, Fuják, Sabler (56.Pančík), Šmehyl (73.Schutz) Juliao, Bremo, Fernando (79- Mezovský), Soares

Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Kushta (78. Bellás) , Bednár, Šuľák, Kolesár, Kolbas, Turik (46. Vajs), Patkanóc 74. Vojtek)i, Ruskovský. Lukáč