Legalább félsiker a Pomléban

2017.9.16. 10:05
Szilvássy József
Őry Tibor

Egy pontot szerzett csapatunk az élmezőnyben tanyázó kassai Lokomotíva ellen a II.labdarúgóliga 8.fordulójában. Az eredmény azért is értékes, mert  csaknem egy órán át emberhátrányban játszottunk.

A somorjai csapatnak immár jogerősen is a brazil Fluminense lett a tulajdonosa, amelyet az egyik világhírű olasz sportszergyártó cég, a Kappa lát el felszereléssel.

Igy már az együttesünk is elegáns mezben lépett pályára, s mintha a játékunkat is kicserélték volna. Nem óvatoskodtunk, nem alacsonyodtunk le alibifutballhoz, hanem bátran küzdöttünk az esélyes ellenféllel szemben.

Mezovský már az első negyed órában vezetést szerezhetett volna, de közeli lövését Bréda bravúrosan hárította. Továbbra is gyors, látványos és kiegyensúlyozott mérkőzést láthattak a nézők.

Védelmünknek különösen a gyors és kiválóan cselező, a csődbe jutott VSS Kassától igazolt Karaš okozott gondot, akit a 30.percben Horváth Csaba csak kézzel tudott megállítani. A kassai cserepad egy emberként követelt piros lapot, de a bíró sárgát mutatott fel.

Nem sokkal később viszont kompenzált, mert a középhátvédünk szerelését követően újabb sárgát, majd piros lapot húzott elő. Játékosaink tíz emberrel sem játszottak alárendelt szerepet. Némi balszerencsével kaptuk a gólt, miután a védőinkről lepattant beadást a szemfüles Karaš közelről a tehetetlen Hajdúch mellett a kapuba vágta -- 0:1.

Még ekkor sem zuhantunk össze, sőt: bátran kitámadtunk. A 77.percben gyors, jobboldali akció végén Pančík kiváló labdát küldött a hosszú sarok fele, ahonnan Juliao látványos fejessel egyenlített -- 1:1. A végjátékban akár a győzelmet is megszerezhettük volna, de három perccel a vége előtt Soares közeli lövését a végig remeklő Bréda a kapufára tolta.

Játékosaink végre jó teljesítményt nyújtottak, amelynek jutalma a megérdemelt egy pont.

FC ŠTK Fluminense Šamorín - FC Lokomotíva Košice 1:1 (0:0)
Pomléi stadion, 350 néző. Játékvetető:Cvengroš.

Góllövők: 77. Juliao - 60. Karaš;

Sárga lapok: Breno, Horváth Csaba, Mezovský - Pavúk, Harvila, Cicman;

Kiállítva: Horvárh Csaba, 39.perc, a második sárga lap után

STK: Hajdúch - Marič-Bjekič, Štrbák, Soares, Juliao, Pančík (90. Martins), Neto (49. Šmehyl), Cs. Horváth (K), Mezovský (90. Sabler), Dos Soares, Fuják

Lokomotíva: : Bréda - Tóth, Horváth, Pavúk, Dický - Cicman, Ilinjo - Zajac (81. Človečko), Harvila, Kolek (78. Serečin) - Karaš.