Idénykezdet vereséggel

2017.7.9. 09:18
Szilvássy József
Őry Tibor

Elveszítette első őszi felkészülési mérkőzését a pomléi stadionban az STK 1914 Somorja együttese az ETO Győr ellen (1:2)- A szombati találkozón egyérteműen meglátszott a két csapat jelenlegi eltérő felkészültségi állapota.

A mieink idáig mindössze három közös dzésen vannak túl, a kisalföldiek viszont már a harmadik felkészülési meccsüket játszották (Szered -- 1:0, Barnsley -- 1:0). A hazaiaknál több próbajátékos és két saját nevelésű focista lépett pályára és bemutatkoztak a Fluminenséből érkezett brazil és argentin erősítések is. Nem sokkal a kezdés után megsérült Králik Csaba.

A találkozó elején mindkét csapat gyors támadásokat vezetett. A 16.percben a szöglet utáni kavarodásban Pato eszmélt a leggyorsabban és a hálóba bombázott -- 1:0. A szünet után még inkább kidoborodott a vendégcsapat összeszokottsága, látványos támadásvezetése. Mégis védelmi hibákból fordítottak. A 61 percben kapukirógást követően a szélvészgyors Szimcsót csak szabálytalanul szerelték, és a jogosan megítélt büntetőt Kabát értékesítette-- 1:1. Tíz perccel később a rossz átadásra Beliczky csapot le és finom csel után kilőtte a job felső sarkot 1-2. A vendégek győzelme megérdemelt.

Csapatunk jövő szombaton Olomucban játszik a helyi élvonalbeli együttes ellen.

Felállítások:

STK 1914 Somorja : Puolakainen (46. Weber) - Breno (65. Ozogány), Marić, Králik (6. Bolyó), Fertal (82. Gabriel Silveira) – Fuják (85. Sucháň) , Šmehyl, Dimas – Pančík (46. Mezovský), Matheus Pato (65. Schutz), Auban (75. Kálmán)

ETO Győr: Szatmári - Kovács, Ilkovics, Nagy J., Kiliti - Bagi, Pongrácz, Kulcsár (Tajthy) - Szimcsó (Szilvágyi), Szabó L(Beliczky)., Kabát