fc-stk-1914-samorin-mfk-skalica-7153025

Idén először veszítettünk

2017.3.26. 18:16
Szilvássy József

Elveszítette idei veretlenségét az STK Somorja, miután a II.liga nyugati csoportja alapszakaszának  záró fordulójában nagy taktikai csatában alulmaradt az első helyen végzett Szakolcával szemben.

Végzetesnek a 10.perc bizonyult, amikor szinte az egész védelmünk díszkíséretében Šebesta betört a tizenhatos sarkába, és szinte lehetetlen szögből kilőtte a meglepett Hajdúch mellett a jobb felső sarkot - 1:0. Ez volt a hazaiak egyetlen helyzete az egész mérkőzésen... Esélyeink tovább romlottak, miután az első félidő végén a gyengén játszó Fialho elkésett becsúszó szerelését követően megkapta a második sárgáját. Ezután a hazaiak végig az eredmény tartására törekedtek, a mieink pedig nem tudták feltörni a masszív védelmüket.

Vereségünk ellenére a dícséretes 3.helyen végeztünk és bejutottunk a felsőházba, ahol hat kelet-szlovákiai csapattal találkozunk odahaza és idegenben. Nyugat-Szlovákiából a Szakolca, a Szered, a Nyitra, a Zsolna B és a Pohronie folytatja ugyanott, ahol a Somorja. A rájátszásban ezek a csapatok csak az egymás ellen elért pontokat viszik magukkal. Kelet-Szlovákiából a VSS és a Lokomotíva Košice, a Bardejov, a Spišská Nová Ves, a Liptovský Mikuláš és az MFK Zvolen lépett tovább.

MFK Skalica -- ŠTK Šamorín 1:0    (1:0)

Szakolca . Játékvezető: Ihring

Góllövők: 10.Šebesta

STK: Hajdúch – Fialho, Horváth, Pončák, Ágh, Pančík, Lucas, Auban (Mezovský), Králik, Freitas, Peu.

Kiállítva: 39.perc Fialho (második sárga lap után)

Sárga lapok: 39- Hlavatovič, 70. Majerník -- 28. Fialho, 48.Pončák,