kajak_hu

Felvidéki érmek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon

2018.6.15. 08:35
felvidek.ma

Somorja városa eddig kilenc kajak-kenu Eb-éremmel dicsekedhet: Linka Tibor 1-3-1, Jakubík Gábor 1-2-0 és a jelenlegi alpolgármester, Orosz Csaba 0-1-0 éremmel.

A szlovákiai kajak négyes két somorjai taggal ezüstérmet szerzett a belgrádi Európa-bajnokságon, 1000 méteres távon. A Linka Tibor, Jakubík Gábor, Baláž Samuel, Fraňa Milan négyesből Tibor és Gábor a KCK Somorja neveltjei! A fiúk jól rajtoltak, és a saját tempójuk szerint eveztek, úgy, ahogy előzetesen megegyeztek és nem különösebben figyeltek az ellenfelekre. Közvetlenül a srácok mellett haladtak a németek és a spanyolok, akikkel tartották a lépést.

A négyes jó tempót ment, s a vége felé előttük voltak a spanyolok, akikről tudták, hogy legyőzhetők, s a végén meg is előzték őket. Az elsők a fehéroroszok lettek, akik mindig nagyon erősek és általában kiegyenlített teljesítményt nyújtanak, így volt ez most is.

„A végén még rátettünk egy lapáttal és a második helyen értünk a célba. Nagyon boldogok vagyunk. Ha azt nézzük, hogy ebben az összeállításban csak három napig készültünk az Eb előtt, az ezüst remek eredmény” – nyilatkozta Gábor a samorin.sk városi portálnak.
Bevallom, nem vártam, hogy rögtön az első versenyünkön érmet szerzünk. De nagyon-nagyon boldogok vagyunk” – árulta el Linka Tibor.