Kohus Zsuzsa, a Corvin Mátyás Alapiskola pedagógusa több mint egy éve szeretett bele a textilek világába.
Hogyan került kapcsolatba a babákkal?
2 éve egy felkiáltójel kiabált a fejemben: “Zsuzsi vedd elő a varrógépet!”, ami egyébként 18 évig a szekrény mélyén pihent. Elkezdtem az interneten keresgélni, majd rátaláltam egy babakészitő tanfolyamra Székesfehérváron és gondolkodás nélkül bejelentkeztem. Nem volt olcsó mulatság, de nem bántam meg, azonnal SZERELEM lett belőle.
- Mikor készült az első baba?
Azt még a tanfolyamon készítettem, még megvan, nem ajándékoztam el senkinek, azt majd az unokám kapja. Az első baba nagyon sokáig készült, legalább 7-8 órát dolgoztam vele. Azóta ez az idő már lerövidült.
- Milyen babák készülnek azóta?
Mostanság új stílusokkal is próbálkozom, ezekben szerepet kapnak a pöttyös minták, az apró virágminták, filc sapkák és a kötött kiegészítők. Nincs annál nagyobb öröm számomra, amikor tiszta szívből jövő szeretetet látok egy gyerek arcán, amikor megkapja saját babáját. A kézzel készitett “ZSUBABÁK” egyediek,valójában nincs két egyforma. Bár megrendelésre egyszer már ikreket is készítettem, azokat egyformára varrtam. A kitömésnél és a varrásnál nagyon kell figyelni, hogy szép legyen. Fontos tehát a minőség, a részletekre való odafigyelés. Akkor csinálom, amikor kedvem és szabadidőm van, jólesik, ha valaki értékeli és örömet tudok vele szerezni. A babakészítés számomra kikapcsolódás, hobbi.
Milyen pluszt ad, ha textilbabával nő fel egy kislány?
Jóleső érzés megfogni, mert átveszi testünk melegét, a kislányok babusgathatják, megtanít óvni és felelőséggel fordulni a világ felé, miközben a fantázia és a lélek is gazdagabbá válik.