sobota, 18. máj. 2024

Pomôžte chalanom: Hlasujte za skatepark

5.9.2017, 13:29
Slávka Gáborová

Pomôžte šamorínskym tínedžerom v ich túžbe mať v meste dobrý skatepark. Stačí málo, nepýtajú peniaze. Chcú len, aby ste na našej stránke odpovedali na otázku, či ste za opravu starého skateparku v Pomlé, alebo za jeho novovybudovanie v meste.

V polovici augusta sme na zverejnili na našej stránke článok Partia kamarátov túži po dobrom skateparku: Veria, že sa im tento sen splní.

IMG_1794 2

Táto partia chlapcov udržuje starý skatepark v pomerne čistom stave, náčinie je však značne zničené a hrozia úrazy. Pre veľa detí sa navyše nachádza aj pomerne ďaleko a parku chýba správca.

Chalani navrhujú zrekonštruovať starý skatepark. Podľa nich by však bolo lepšie, keby sa vybudovalo nové športovisko, ktoré by sa nachádzalo v meste.

Jeho výhodou by bolo to, že by bolo dostupnejšie širšiemu okruhu detí. Malo by tiež dostať svojho správcu, čím by sa zabránilo jeho devastácii, tak ako sa tomu stalo v Pomlé.

Partia chalanov sa v tejto veci stretli  s primátorom mesta Gabrielom Bárdosom. Vyzval ich, aby spravili v meste anketu medzi obyvateľmi, čo si o tom myslia. Hlasovať môžete na našej stránke.

Podľa mesta je však počet hlasujúcich malý a preto vás chlapci prosia o hlasovanie. Doteraz bolo zaznamenaných 191 hlasov. Z nich sa 146 vyjadrilo, že vybudovanie nového skateparku v meste by bolo pre deti vhodnejšie.

hlasovanie

Anketu - hlasovanie nájdete pod inzerátmi.

Koncom augusta sa uskutočnilo druhé stretnutie skupiny mladých chalanov s predstaviteľmi mesta. Prijal ich viceprimátor mesta Csaba Orosz.

Chlapcom v súvislosti s ich návrhom postaviť nový skatepark na pozemku, kde sa nachádza Centrum voľného času Kukkónia uviedol, že to nie je možné.

,,Navrhol priestor pri maďarskej škole, pozemok s modelárskymi autíčkami. Tento pozemok má ale nevýhodu, je v súkromnom vlastníctve. Naším návrhom bol, však priestor, ktorý je súčasťou parku  na Kasárenskej ulici. Bavili sme sa aj o finančnej stránke tohto projektu. Pán Orosz povedal, že mesto dostane každý rok nový rozpočet a potom s ním pracuje. Povedal, že budúci rok si pre nás vedia vyčleniť čiastku 10 až 20 000 eur, ale máme sa prísť ozvať a pracovať na tomto projekte,“ povedal za skaterov Filip Maár.

Ešte pred stretnutím mladých chalanov s viceprimátorom (posledný augustový týždeň) som sa obrátil na predstaviteľov mesta s otázkou, aký postoj majú k ich iniciatíve a k rekonštrukcii či výstavbe nového skateparku.

Doteraz na otázky Šamorínčana neodpovedali.
 

 

unnamed-2-2

Aleš Czucz (vľavo), Adam Csölle, Filip Maár a Ivan Penčev. Veria, že sa im podarí dosiahnuť, aby mal Šamorín dobrý skatepark.

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan