sobota, 20. júl. 2024
O pokračovaní II. ligy sa rozhodne v druhej polovici novembra

O pokračovaní II. ligy sa rozhodne v druhej polovici novembra

6.11.2020, 09:09
stksamorin.sk
ilustr.obrázok

Definitíva nepadla. Stále existuje možnosť pokračovania prerušenej druholigovej súťaže.

O tom, či ešte bude pokračovať aktuálny ročník slovenskej druholigovej futbalovej súťaže, by sa malo rozhodnúť v druhej polovici novembra. Po rokovaní predstavenstva Asociácie klubov II. ligy a Komisie pre riadenie II. ligy sa o tom pre portál sfz.sk vyjadril predseda Komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik.

,,Definitívne rozhodnutie, či na jeseň ešte mužstvá vybehnú na trávnik v rámci II. ligy, dnes nepadlo. Čaká sa totiž na povolenie zo strany štátnych orgánov. Niekedy v druhej polovici novembra by sme mohli spoznať odpoveď. Väčšina klubov si želá, aby sa v tejto časti sezóny odohrali ešte aspoň tri kolá a tri odložené zápasy Slovan B - Žilina B, Poprad – Podbrezová a Žilina B – Poprad. To by znamenalo, že by bola odohraná kompletná polovica súťažného ročníka," povedal Richtárik.

Predseda komisie ďalej uviedol, že ak by sa 2. liga opäť začala, kluby budú musieť pred zápasmi pravidelne absolvovať antigénové testy na prítomnosť koronavírusu. V hre je však aj variant, že sa na jeseň už nezačne hrať. "Termínovú listinu by sme prispôsobili vzniknutej situácii a upravili ju tak, aby sme stihli na jar odohrať 18. kôl – päť kôl z jesene a 13 jarných. Čo bude náročné, keďže II. liga a Fortuna liga by mali skončiť v rovnakom termíne a to z dôvodu následného barážového dvojzápasu o miesto v najvyššej súťaži," dodal Richtárik.

Copyright © 2024 Šamorínčan