štvrtok, 28. mar. 2024

Na turnaji McDonald´s Cup skončili Šamorínčania na druhom mieste

23.5.2017, 05:23
Slávka Gáborová

Z 84 základných škôl druhá najlepšia. To vôbec nie je zlý výsledok. Decká zo Základnej školy Mateja Bela sa zúčastnili v Trnave krajského kola McDonald´s Cup.

Družstvá boli rozlosované do skupín A a B, zápasy sa hrali 10 minút na 2 polčasy. Skupina A: Piešťany, Šamorín, Holíč, Sereď. Víťazstvo získal Šamorín. Skupina B: Trnava, Hlohovec, Senica. Víťazom skupiny sa stala trnavská škola.Ďalej medzi sebou bojovali podľa umiestnenia tímy zo skupín. Víťazi a druhí umiestnení zo skupín postúpili do semifinále a finále.

V napínavom finálovom zápase s trnavskou ZŠ Kornela Mahra prehral náš tím 5:2 a účasť na popradskom finále im tentokrát ušla.

Zlatí, strieborní a bronzoví víťazi získali poháre, medaile a diplomy, no najväčšiu radosť mali z nových futbalových dresov od generálneho partnera turnaja spoločnosti McDonald´s a športového partnera Adidas.

7. miesto: ZŠ J. A. Komenského, Komenského 1227/8, Sereď

Víťaz krajského kola v Trnave postupuje do celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 12. až  13. júna 2017 na štadióne Národného tréningového centra SFZ v Poprade.