nedeľa, 26. máj. 2024

Čo robiť, počas vírusového obdobia... alebo nesmúť a urob niečo pre seba!

19.1.2021, 13:49
Peter Gábor

Aj minulý rok sme prešli náročnými mesiacmi, museli sme čeliť neznámym podmienkam ako v práci, tak aj doma v súkromí.

Šamorínčanka Veronika, ako slobodná matka dvoch detí, si tiež vybrala typickú cestu sebaľútosti a... alebo ani nie? Čo sa vlastne stalo?

Už dlho som mala tajný sen vyskúšať oblasť starostlivosti o krásu vrátane sveta líčenia. Ako dvojnásobnej matke, pracujúcej na plný úväzok, sa to doteraz nezdalo splniteľným želaním. Keď však nastala vírusová situácia, bola som čoraz odhodlanejšia (kedy, ak nie teraz?) absolvovať školenie. Logické? Nie som si istá, ale brala som to ako obrovskú výzvu.

Viac v rozhovore po kliknutí na čítaj ďalej.

Kedy si sa začala učiť?

Začiatkom októbra som začala študovať na STUDIO22 Academy v Bratislave, u Jany Olšinskej, najúspešnejšej make-up artistky Slovenska. To znamenalo prakticky neexistujúce voľné víkendy a niekoľko hodín denného tréningu po každodennej práci počas pracovných dní. Po víkende teoretickej a praktickej výučby sme vždy dostali úlohy, ktoré sme museli splniť do nasledujúceho víkendu.

Úlohy? Čo tým máš na mysli?

Každý týždeň sme museli vytvárať, líčiť na rôzne témy. Cieľom bolo vytvoriť čo najprirodzenejší make-up, ale stalo sa, že sme dostali za úlohu vytvoriť aj extrémnu tému. Úlohou boli väčšinou 2 práce týždenne, ale ja, ako maximalista, som niekedy pripravila až 3-4 práce.

mercateo1

Líčila si sa sama alebo si mala aj modelku?

Seba vôbec nelíčim. Opýtala som sa svojich priateľov, známych, či by nemali záujem byť modelkou pre mňa ako študentku. Na moje prekvapenie, počas 3 mesiacov som mohla pracovať aj s niekoľkými vracajúcimi sa modelkami. Ešte raz by som sa im chcela poďakovať za ich nasadenie a krásu, s ktorou očarili nielen mňa, ale aj moju učiteľku a spolužiakov tak pred ako aj po líčení.

Zložila si skúšku?

Áno, štúdium som ukončila s titulom make-up artist, čo ma veľmi potešilo. Mám pocit, že som našla oblasť, kde sa moje tvorivé „ja“ môže v budúcnosti realizovať. Nemôžem sa dočkať, kým prejde vírusová kríza, aby som sa mohla naďalej zlepšovať a trénovať. Samozrejme, že to bude možné len v mojom voľnom čase popri mojich deťoch, čo bude akosi stále výzva. Ale milujem výzvy.

mercateo2

Čo hovorí na tvoj výkon tvoja rodina a priatelia?

Na začiatku boli skeptický a nechápali moje rozhodnutie robiť práve toto a práve v tejto situácii. Ale po mojich prvých prácach mám pocit, že sa to všetko otočilo a mám veľkú radosť, že ma prakticky všetci podporujú. Som plná plánov a nápadov v oblasti každodenného, ale aj extrémneho make-up-u. Medzitým som absolvovala školenie „hair stylist“ a pripravujem sa aj na maskérsky kurz.

www.instagram.com/nikazmakeup

Copyright © 2024 Šamorínčan