Sedemgólová prestrelka v prospech Šamorína

13.11.2016, 08:30
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V 17. kole druhej najvyššej súťaže sa ŠTK v zápase plnom zvratov dokázal presadiť na ihrisku MŠK Format Martin v pomere 3:4.

Hostia vstúpili do stretnutia veľmi dobre, keď uz v 8. minúte zahrával pokutový kop Luquinha a nezaváhal. Domáci vrhli okamžite všetky sily do útoku, čo im prinieslo ovocie už v 17. minúte, keď sa presadil  takisto z pokutového kopu Ďanovský.

V 24. minúte nepochopil stred poľa rozohrávku brankára Hajdúcha a následná strela sa odrazom od nerovnej plochy dostala až do siete ŠTK. Vedenie domácim však vydržalo ešte kratšie ako to šamorínske.

V 28. minúte svoje nohy rozkmitali Peu, Luquinha a Leo, no z rýchleho protiútoku gól ešte nevyťažili. O minútu neskôr však vtipne uvoľnil Mezovského Matheus Pato a Leo po spätnej prihrávke vyrovnal na 2:2.

V 41. minúte Matheus Pato otestoval pozornosť súperovho brankára hlavičkou, ktorej však chýbala väčšia razancia.

Takmer nachlp rovnako rýchlo, ako na začiatku zápasu, otvoril ŠTK skóre aj v druhom polčase. Peu vysunul Luquinhu, ktorý zoči-voči súperovmu brankárovi nezaváhal.

Po hodine hry Leonel využil zaváhanie obrancu Martina a takisto sa dostal sám pred brankára, kde napodobnil Luquinhu druhým gólom v zápase. Už o pár sekúnd mohlo byť skóre ešte vyššie, Luquinhova strela minula bránu len o milimetre.

V 72. minúte domáci zahrávali rohový kop a nikým nebránený hráč Martina upravil na 3:4. V závere sa hráči Martina snažili vyrovnať aj trochu unfair-play spôsobom, keď po odkopnutí nevrátili loptu súperovi, no ŠTK odolal ich snahám a postrážil tesný náskok až do konca zápasu.

„Sedem gólov v stretnutí muselo potešiť divákov, ktorí si v chladnom počasí našli cestu na štadión. Budem sa opakovať, ale opäť sa hlavný rozhodca nevyrovnal kvalite predvedenej hry. V prvom polčase sme videli dva pokutové kopy, po jednom na každej strane a oba boli viac ako otázne. Tešíme sa ale z troch bodov, ktorými sme sa opäť priblížili čelným priečkam tabuľky. Dúfame, že jeseň zakončíme domácim víťazstvom,“ zhodnotil zápas hlavný tréner Mike Keeney.

Pre ŠTK Šamorín znamenala táto výhra prvý trojbodový zápis v dresov Fluminense v tradičnej trikolóre, ako aj posun v tabuľke. Najbližšie čaká šamorínsky tím mužstvo Nového Mesta nad Váhom v sobotu 19. novembra o 13.00 hod.