Rozlúčková remíza

21.11.2016, 07:24
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V sobotňajšom stretnutí 18. kola druhej ligy futbalisti Šamorína remizovali s Novým Mestom 1:1. Po jesennej časti sme skončili na tretej priečke.

Aktívnejšie začali hostia, hlavičku Múdryho skvelo zlikvidoval Belic. Na druhej strane pokusy Luquinha a Horvátha išli vedľa. V 20. minúte sa hostia dočkali vedúceho gólu, keď zblízka trafil Rapavý.

Potom prišiel veľký tlak domácich, ktorý priniesol vyrovnanie v 33. minúte, keď strelou z 20-ich metrov krásne trafil Luquinha. Onedlho bol brazílsky futbalista faulovaný v šestnástke, no rozhodca nechal pokračovať v hre.

V prvej štvrťhodinke druhého dejstva sa hralo iba na polovici hostí. Prišli aj šance, no pri pokusoch Horvátha a Peuho chýbalo trošku športového šťastia. Potom sa hra vyrovnala, hostia sa prezentovali aj nešportovým spôsobom...

Šamorínčania zvýšili úsilie, v 70. minúte ďalekonosný pokus Pata išiel tesne nad. Záverečný tlak domácich druhý gól nepriniesol, duel skončil remízou 1:1.

K zápasu patril aj ,,všelijaký“ výkon hlavného arbitra Valáška...

,,Keď sme dnes schádzali z ihriska, cítil som sklamanie hráčov aj realizačného tímu. Bol to typ zápasu, aký sme očakávali. Jeden tím sa snaží hrať, druhý len bojuje. Je to škoda, že kvalita hlavného rozhodcu nezodpovedala druhej lige, ale to je v tejto sezóne pomerne bežný jav. Získali sme ďalší bod a jeseň skončíme na pozitívnej priečke, aby sme sa pobili o postup ďalej. Počas zimnej prestávky sa budeme sústrediť na zvyšné štyri duely," povedal Mike Keeney, hlavný tréner ŠTK.

Teraz nesleduje zimná prestávka, 19. kolo je na programe 5. marca, keď Šamorín nastúpi na ihrisku Trnavy B.