streda, 24. apr. 2024
Prehra v Skalici gólom v absolútnom závere

21.3.2022, 08:14
FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN

V Skalici sme boli väčšiu časť zápasu lepším tímom, na body to však nestačilo, keď sme prehrali 1:0.

V úvodnom dejstve sme domáci tím zaskočili, keď sme dokázali efektívne narúšať jeho rozohrávku a priamočiarymi kombináciami sa dostávať do príležitostí. Tú najväčšiu mal Ernest Boateng, po tom, čo ho Péter Nagy vysunul dlhým pasom a ghanský útočník volejom napálil do brvna. Boateng mal do polčasu ešte jednu príležitosť, keď z rohu šestnástky pálil nepresne, zahrozili aj Pančík či Štefanka hlavou. Do druhého polčasu domáci tím prestriedal a hra sa vyrovnala, keď ani jeden tím si nedokázal vypracovať súvislejší tlak či sériu príležitostí. Až v 85. Minúte sa Skaličania dostali k veľkej príležitosti, keď zachraňoval brankár Trnovský. V nadstavenom čase však už nestačil zareagovať na akciu z pravého krídla, po ktorej sa lopta poodrážala až našla strelca gólu Voleského. V druhom súboji proti tímu z top štvorky súťaže, opäť prehrávame najtesnejším rozdielom.

Michal Kuruc: “Myslím si, že sme boli lepším tímom. V prvom polčase určite, dokázali sme súpera dostupovať, vypracovať si aj nejaké šance, v tom druhom v niektorých pasážach tiež, aj keď domáci takisto zahrozili, po tom, čo prestriedali a trochu oživili hru. Pred gólom prišlo k individuálnej chybe, ktorú tento skúsený mančaft dokázal využiť a prakticky okamžite sa pískalo, takže sme už nemali priestor na reakciu.”

MFK Skalica – ŠTK Šamorín 1:0 (0:0)

Gól: 90. Voleský

Žlté karty: Junas - Pančík, Leginus, Čunta, Csolle

Červená karta: Kuruc

Rozhodoval: Micheľ

ŠTK Šamorín: Trnovský – Marić-Bjekić, Malý, Brunetti, Pančík – Nagy, Štefanka, Vrábel – Leginus, Boateng, Owusu