sobota, 20. júl. 2024

Leo Express preberá 10. decembra trať Bratislava-Komárno. Spustil predaj lístkov, nezdražil a ponúka cestovanie na rok za euro na deň

10.11.2023, 16:18
LEO EXPRESS

Leo Express spustil predaj lístkov pre región Podunajsko na trasu Bratislava-Dunajská Streda-Veľký Meder-Komárno, na ktorú vyjde od 10. decembra 2023. Zachoval súčasnú cenu cestovného 5,25 € na trase Bratislava–Komárno a ponúka časové lístky na 7, 30 a 90 dní. Pri príležitosti spustenia predaja ponúka aj celoročný lístok za 365 € s názvom DunajPass. V jeho cene je prioritný výber miesta a aj možnosť využiť lounge v hlavnej stanici v Bratislave. Leo Express zároveň prichádza na trať s novou úrovňou cestovania vlakom. Nasadené jednotky okrem klimatizácie, Wi-Fi či bezbariérovej toalety  vynikajú aj nízkopodlažnosťou, vďaka ktorej sú ideálne na prepravu bicyklov či kočíkov a samozrejme pre hendikepované osoby. Vlaky a služby pre medzimestských cestujúcich a turistov v regióne Podunajska predstav Leo Express verejnosti v utorok 7. novembra v Bratislave. Lístky a ďalšie informácie o službách a spustenia sú k dispozícii na www.leoexpress.sk 

„Je skvelé, že môžeme pracovať s Ministerstvom dopravy Slovenskej republiky na tomto dôležitom projekte, ktorý sa skladá nielen z medzimestskej, ale aj regionálnej a prímestskej dopravy v okolí hlavného mesta Bratislavy a Podunajska. Zamilovali sme sa do tohto regiónu, kde sme mali možnosť cestovať v lete na bicykli z Komárna do Bratislavy pozdĺž Európskej cyklotrasy. Termálne bazény v Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi, ako aj vojenské historické pamiatky na úpätí Dunaja v Komárne lákajú turistov z celej strednej Európy. Leo Express do tohto regiónu odteraz prináša vôbec najvyššiu kvalitu cestovania na tejto železnici. Od 10. decembra nasadíme moderné, nízkopodlažné a klimatizované jednotky, ktoré okrem iného budú vybavené Wi-Fi, detským oddielom, toaletou pre vozíčkarov i prebaľovacím pultom pre maminky s deťmi. . Našim cieľom je okrem iného nadviazať na veľmi dobré výsledky Leo Express na Slovensku v oblasti spoľahlivosti a bezpečnosti“, hovorí Peter  Köhler, generálny riaditeľ Leo Express. 

“Teší nás, že na exponovanej trati Komárno – Dunajská Streda – Bratislava príde k navýšeniu kapacity aj celkového objemu vlakových spojov. Železničná doprava je ekologickejšia, a čím viac ľudí zvolí komfort na koľajniciach, tým väčšiu úľavu to znamená pre preťažené cestné komunikácie,“ povedal minister dopravy Slovenskej republiky Josef Ráž mladší. 

Leo Express začne jazdiť na trati Bratislava-Dunajská Streda-Veľký Meder-Komárno so spustením nového cestovného poriadku od 10. decembra 2023. Už spustil predaj lístkov a zachoval ceny, na ktoré boli zákazníci na tejto trati zvyknutí. Tie činia napríklad 5,25 € medzi Bratislavou a Komárnom. Nasadených bude 21 jednotiek, každá s kapacitou takmer 240 miest, z toho 140 miest na sedenie. Každý deň bude Leo Express vypravovať takmer 100 spojov. Zároveň dôjde k zahusteniu spojov a navýšením kapacity v špičke medzi Dunajskou Stredou, Kvetoslavovom a Bratislavou, kde budú vlaky v špičke jazdiť už v 20 minútových intervaloch. 

„Vďaka novým jednotkám a navýšeniu kapacity dostanú cestujúci viac komfortu. V priebehu celého roka zaistí Leo Express vďaka klimatizácii a ďalším technológiám teplotný komfort počas celej trasy. V Bratislave budú mať cestujúci, ktorí si zakúpia ročný časový lístok, možnosť čakať na odchod vlaku v lounge“, dodáva Peter  Köhler. 

Novinka na trati – časové traťové lístky a ročné cestovanie za jedno Euro denne. 

Leo Express na trati Bratislava-Komárno po novom ponúka časové traťové lístky, ktoré predstavujú optimáln variant pre pravidelné dochádzanie. Sú ideálne pre tých, ktorí sa niekoľkokrát týždenne vydávajú do práce, školy alebo za zábavou. 

V ponuke sú časové traťové lístky na 7, 30, a 90 dní. Lístok je vystavený na konkrétnu trasu a obdobie a umožňuje držiteľovi neobmedzené cestovanie vlakmi po zakúpenej trase, a to v ľubovoľnom smere alebo úseku, po celú dobu platnosti lístka. Časové lístky sú určené len pre členov vernostného programu Smile Club a ich vlastníkom tiež umožňujú využívať Leo Express lounge v hlavnej stanici v Bratislave. 

„Pri príležitosti spustenia prevádzky na novej trati pripravil Leo Express limitovanú edíciu časových lístkov s ročnou platnosťou. Dopravca tak ponúka cestovanie na 365 dní za 365 € a špeciálny balíček pre verných zákazníkov k tomu. Ročný traťový lístok tak umožní cestovať za jedno Euro denne“, vysvetľuje Peter Köhler.  

Turistickým regiónom v srdci Európy vlakom aj na bicykli 

Jedným z cieľov Leo Express je zvýšenie turistického ruchu v oblasti Podunajska. Región je známy predovšetkým svojimi termálnymi prameňmi a kúpaliskami, za ktorými sa turisti môžu vydať vlakom do Dunajskej Stredy a Veľkého Medera. 

Oblasť Podunajska je tiež ideálna pre cykloturistiku spojenú s cestovaním nízkopodlažným vlakom, ktorý umožňuje bezproblémovú prepravu bicyklov. Okolie Komárna ponúka množstvo cyklotrás vhodných pre rodiny a skúsených cyklistov. Z Bratislavy do Komárna sa môžu cyklisti vydať po Dunajskej cyklistickej ceste, ktorá je súčasťou európskej cyklotrasy EuroVelo 6. 

Obľúbeným výletným cieľom je aj súkromná ZOO Malkia Park neďaleko Dunajskej Stredy, ktorá je domovom najrôznejších mačkovitých šeliem. Milovníkov adrenalínu zaujme motoristický okruh Slovakia Ring v obci Orechová Potôň, kde sa každoročne konajú preteky ako FIA WTCC, FIA GT Series, ADA GT Masters, The Grand Prix Slovensko a Alpe Adria Championship. 

Copyright © 2024 Šamorínčan