sobota, 20. apr. 2024
Pohodlná výhra v Námestove

20.9.2021, 07:36

Okamžite po úvodnom hvizde rozhodcu sme sa do domácich zahryzli, čo vyústilo do odpískaného pokutového kopu hneď v prvej minúte. Tradičný exekútor, Péter Nagy, nezaváhal a poslal náš tím do vedenia. Po desiatich minútach už bolo 0:2, keď Vlado Fujak spoza šestnástky zakrútil loptu k pravej tyči domácej brány. Náš tím pokračoval v aktivite s jasnou územnou prevahou. Domáci sa dostali k zakončeniu väčšinou len zo štandardných situácií. Krátko pred polčasovou prestávkou pridal tretí gól Ondrej Vrábel, keď sa dostal do úniku, ktorý bezpečne premenil.

V druhom polčase prišlo na našej strane k zmenám, po ktorých prebrali iniciatívu domáci. Ich snaha však končila v predfinálnej fáze. V druhej polovici sa útoky striedali zo strany na stranu. Náš tím pridal ešte štvrtý gól, keď sa hlavou po centri striedajúceho Štefanku presadil Matúš Malý. Domáci sa v závere zápasu predsa len gólovo presadili, keď premenili pokutový kop. V pokojnom tempe sme však dokráčali k víťazstvu.

Michal Kuruc: “Rýchly gól nám pomohol, ale vyplynul z toho, že sme do zápasu vstúpili s veľkou motiváciou. Po druhom góle sme sa trochu upokojili a možno poľavili v iniciatíve. Pridali sme však ešte dva góly a zaslúžene vyhrali. Mali sme v pláne, že ak by sa stretnutie v prvom polčase vyvíjalo výsledkovo pozitívne, dostanú v druhom priestor ďalší hráči, aby sme rozložili vyťaženie. Čaká nás už o tri dni ďalší zápas a chceme nadviazať na tento pozitívny výsledok.”

MŠK Námestovo – ŠTK Šamorín 1:4 (0:3)

Góly: 89. Farský – 2.Nagy, 10.Fujak, 44.Vrábel, 74.Malý

Rozhodoval: Greško

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Pančík, Malý, Oikonomou (46.Stašík), Vera – P. Nagy (70.Baéz), Jančo (46.Owusu), Vrábel (57.Štefanka) – Leginus (57.Boateng), Demjanovič, Fujak