A Somorjai Régiófejlesztési Ügynökség szervezése által egy érdekes előadáson vehettek részt a Corvin Mátyás Alapiskola 6.-8. évfolyamos tanulói. Megismerkedtek Somorja geológiai felépítésével, vagyis megtudták, mi van a talpunk alatt.
Ezután tanulmányozhatták és acélszöggel karcolgathatták az előttük lévő kőzeteket. Segítségül használhattak nagyitót is, így még közelebbről szemlélhették az egyes kőzetalkotó ásványokat. Megismerték a homokkövet, a puhatestűek vázából, valamint mésziszapból összeállt mészkövet, dolomitot, kőzeteket, és a szép nagy ásványokkal rendelkező mélységi magmás gránitot.
Megtudták azt is, hogy tíz dunai kavics közül a kilenc kvarckavics. A fiúk számára főleg a „kacsázó kavics” volt érdekes, ez viszont általában homokkő. Az előadás végén a Dunát körülvevő hegységek geológiai felépítésére terelődött a szó. Kiderült, hogy a főként mészkő alkotta Alb-hegységben van egy különleges kőzet, amit egy 14,5 millió éve becsapódott meteorit hozott létre.
Az előadás végén mindnyájan egyetértettek abban, hogy az ember olyannyira eltávolodik a természettől, hogy rövid időn belül, kellő ismeretek hiányában, maga teszi azt tönkre.