Lonnstrom: Takéto prípravné zápasy chceme vidieť

30.1.2017, 11:14
Jakub Mihálik
Tibor Őry

ŠTK Šamorín nastúpil v príprave na pôde maďarského tímu Mosonmagyrovár a pripísal si druhé prípravné víťazstvo, tentokrát v pomere 0:2.

Druhý zápas zimnej prípravy pred záver druhej najvyššej súťaže odohral tím ŠTK Šamorín na ihrisku maďarského Mosonmagyarováru. Tím Miku Lonnstroma vstupoval do zápasu s cieľom dať priestor každému hráčovi kádra aspoň na 45 minút a s viacerými taktickými novinkami, ktoré si chceli hráči nacvičiť v zápase proti kvalitnému súperovi.

Už v 19. minúte otvoril skóre agilný pravý obranca Marić-Bjekić a výsledkom 0:1 sa skončil aj prvý polčas duelu. Celkom odlišná jedenástka, ktorá nastúpila do druhého polčasu, pokračovala v kontrolovaní priebehu zápasu a po pol hodine druhého dejstva zvýšil skóre ďalší obranca, Csaba Horváth.

ŠTK si vytvorilo viacero príležitostí, no tretí gól nepridalo, v defenzíve však nepripustili žiaden náznak obratu, preto sa zápas skončil výsledkom 0:2.

“Odohrali sme veľmi prospešný zápas. Chceli sme vyskúšať viacero taktických vecí v ofenzíve, ako aj v defenzíve. V ofenzíve nám to vyšlo na 50%, ale defenzíva pracovala výborne. Súper bol po fyzickej stránke veľmi silný, preto sme radi, že sme zápas zvládli. Vyskúšali sme niektorých hráčov na nových pozíciách. Zápas nám ukázal to, čo sme chceli od hráčov vidieť a zároveň aj to, na čom ešte treba zapracovať, takže s takýmto prípravným duelom musíme byť spokojní,” povedal po zápase hlavný tréner ŠTK Šamorín, Mika Lonnstrom.

Po dni voľna čaká hráčov ŠTK ďalšia fáza prípravy a týždeň, v ktorom tím absolvuje až dva zápasy, najprv proti Gyoru, 1. februára a v sobotu 4. februára tím odohrá duel proti ambicióznemu Olomoucu, ktorý si zmeral sily s viacerými fortunaligistami.