sobota, 18. máj. 2024
grohling

Kedy sa vrátia žiaci do škôl? Ministerstvo školstva predstavilo svoj plán

5.1.2021, 08:04
Oznam

Budúci týždeň ostávajú školy zatvorené, obce ich môžu otvoriť pre rodičov kritickej infraštruktúry alebo pre tých, ktorým povaha práce neumožňuje robiť z domu. Od 11. do 18. januára bude vyplácaná pandemická OČR.

Od 18. januára sa otvoria škôlky aj 1. až 4. ročník. Ministerstvo školstva však odporúča, aby sa otvorili až po pretestovaní učiteľov a rodičov, deti sa testovať nemusia. Rodičia pritom môžu ospravedlniť dieťa na 5 vyučovacích dní po sebe. „V prípade potreby tak môže žiak ostať doma až do konca lockdownu,“ píše ministerstvo.

Po pretestovaní sa môžu od 18. januára otvoriť aj končiace ročníky stredných škôl. Ale až vtedy, ak pretestujú žiakov aj zamestnancov škôl, píše ministerstvo.

Plán otvárania škôl v galérii pod článkom.

Všetky deti sa budú môcť do školy vrátiť najskôr až od 25. januára. Avšak žiaci od 5. ročníka vyššie iba s negatívnym testom. Pretestovanie v školách určilo ministerstvo na víkend 22. až 24. januára.

Odborníci sa tiež zhodli v tom, že deti sa do škôl tak skoro nevrátia. Aktuálne odhady termínov rezortu školstva nevidia reálne. Dáta podľa nich hovoria, že deti sú rovnakými prenášačmi ako dospelí. Dodali, že deti predstavujú veľké riziko šírenia infekcie. Ak nie je nastavený systém monitoringu v školách, nevie sa podľa nich predísť šíreniu nákazy.

Kedy sa vrátia žiaci do škôl? Ministerstvo školstva predstavilo svoj plán
Copyright © 2024 Šamorínčan