17838550_10211573561389142_987059333_o

Futbalisti stratili víťazstvo v nadstavenom čase

8.4.2017, 19:27
Jakub Mihálik

V druhom kole nadstavbovej časti v boji o postup do Fortuna ligy remizoval ŠTK Šamorín v Bardejove 1:1.

Na zlom bardejovskom teréne sa k prvému gólu prepracoval ŠTK, keď Pančík vysunul Marlona, ofsajdová pasca domácich neanfugovala a Marlon Freitas prelomil gólové čakanie Šamorínčanov.

Hostia sa okamžite snažili vyrovnať, no vo veľkej šanci podržal svoj tím Hajdúch. V 74. minúte Mezovský šiel sám na bránu, no jeho blafák brankár domácich vystihol.

V 78. minúte Luquinhas geniálnou pätičkou vysunul Peua, ktorý takisto zoči-voči brankárovi neuspel. V poslednej minúte mali domáci veľkú príležitosť, no Hajdúch opäť zažiaril. V nadstavenom čase však už bol prikrátky na strelu Hamuľaka.

„Dnes sme boli veľmi blízko víťazstvu, no potrebovali sme na to až do záverečného hvizdu koncentráciu a dodržiavanie taktických pokynov. V absolútnom závere nám to trochu chýbalo, čo súper využil na vyrovnávajúci gól. Myslím si, že remíza je spravodlivým vyústením diania na ihrisku. V Šamoríne dúfame, že budeme môcť predviesť lepší futbal než sme mohli dnes. Okrem strateného víťazstva nás mrzia aj zranenia Pančíka a Marića-Bjekića,“ zhodnotil po zápase hlavný tréner Mika Lonnstrom.

Pančík po svalovom zranení a Marić-Bjekić so zranením členka museli počas zápasu striedať a až ďalšie vyšetrenia ukážu, či stihnú nasledujúci ligový zápas. Ten ŠTK odohrá na domácom ihrisku na Veľký piatok, 14. apríla o 16.00  hod. proti Lokomotíve Košice..