Festival nepremených šancí ŠTK

23.10.2016, 19:36
Slávka Gáborová
Tibor Őry

ŠTK Šamorín v 14. kole druhej ligy remizoval na domácom ihrisku proti B tímu MŠK Žilina 0:0, napriek množstvu vyložených príležitostí .

Domáci tím vstúpil do stretnutia aktívne a už v 2. minúte vysunul Luquinha Matheusa Pata, jeho prízemná prihrávka krížom cez pokutové územie nenašla adresáta.

V 12. minúte Matheus vysunul Peua do samostatného úniku, avšak ten tiesnený dobiehajúcim obrancom už pred brankárom nedokázal zamieriť presne.

V 24. minúte Mezovský vystrašil brankára svojim centrom, ktorý takmer zapadol pod brvno. Po polhodine hry aktívny Matheus Pato po Luquinhovej „zidanovskej“ finte z uhla brankára neprestrelil. A to nebola jediná šanca prvého polčasu.

V nastavenom trende pokračovali naši hráči aj v druhom polčase. Žilinský tím chcel v tomto zápase hrať, no domáce družstvo to trestala rýchlymi protiútokmi. A keď gól nepriniesol ani záverečný tlak, ŠTK remizovalo proti žilinskému Béčku 0:0.

„Dnes sme predviedli výborný výkon, som spokojný s nasadením celého mužstva. Vytvorili sme si veľké množstvo šancí, z ktorých minimálne šesť volalo po góle. Celkovo tento zápas hodnotíme pozitívne, naša taktika na súpera platila, no nedokázali sme zvíťaziť. Potrebujeme jeden gól a som si istý, že potom to prelomíme a príde ďalších desať,“ povedal po zápase Mike Keeney, tréner ŠTK.

Príležitosť na prelomenie gólových suchôt budú mať naši hráči už budúcu sobotu, keď hráme v Seredi.