Druhé víťazstvo ŠTK na maďarskej pôde

2.2.2017, 08:31
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Vo svojom druhom vystúpení na maďarskej pôde, ŠTK Šamorín vyhral zápas proti ETO Gyor v pomere 1:2.

V hustom daždi Šamorínčania od začiatku prebrali kontrolu nad zápasom. Už v 13. minúte si Peu vypýtal svojou aktivitou faul tesne pred hranicou pokutového územia a z následného priameho kopu krásne vymietol pavučinu v rohu domácej brány. Najlepší strelec ŠTK v jesennej časti mohol pridať aj svoj druhý gól, keď vystihol rozohrávku súperovej obrany, no jeho šikovný lob minul bránu len o centimetre.

V druhom polčase sa hostia pokúšali o navýšenie náskoku, čo sa podarilo po tom, čo Marlon Freitas vysunul krásnym pasom z hĺbky ihriska Peua, ktorý ľavačkou prepálil súperovho brankára.

Na klzkom teréne využil domáci tím zaváhanie ŠTK a šamorínska obrana zastavila takmer istý gól len pomocou faulu. Z nariadenej penalty domáci znížili, no štvrtému gólu boli bližšie hráči ŠTK, a to aj po prestriedaní desiatich hráčov v poli v 60. minúte.

“Ak sme po zápase proti Mosonmagyrováru hovorili, že sme v útoku nevyskúšali všetky taktické veci, ktoré sme chceli, tak v tomto zápase sme to už mali možnosť vyskúšať. Neustále v rámci prípravy napredujeme, čo je pozitívny znak. V sobotu nás čaká ešte náročnejší súper,  ideme krok po kroku,”zhodnotil zápas hlavný tréner Mika Lonnstrom.

Druhý zápas v rámci tohto týždňa čaká ŠTK v sobotu o 11:00 proti ambicióznemu českému tímu Sigma Olomouc na súperovej pôde.