nedeľa, 3. mar. 2024
hviezdoslavov senecká

Vo Hviezdoslavove sa rozbieha výstavba nového areálu Senecká

23.9.2020, 06:32
Hviezdoslavov

Posledné prekládky inž. sietí, kosba a príprava pozemkov, geodetické vytyčovanie stavieb či príprava infraštruktúrnych záležitostí (najmä vodovodu a kanalizácie) naznačuje, že termíny sú ozaj neúprosné a napriek koronakríze, ktorá všade vo svete spôsobila v projektoch nemalé meškania, sa pokračuje podľa plánu.

Hlavný potravinár - nový supermarket (COOP Jednota) - vzhľadom na veľkosť pozemku, ktorý zakúpil (až 3.887m2) avizuje vôbec jednu z najväčších a najmodernejších prevádzok v blízkom okolí, navyše s úplne novým, moderným a architektonicky veľmi zaujímavým konceptom, ktorý bol pre obec počas kreatívneho, rokovacieho a schvaľovacieho procesu prioritou.

Areál Senecká bude obsahovať: supermarket s doplnkovými funkciami, obchodnú galériu (dom služieb) I, obchodnú galériu (dom služieb) II, zdravotné stredisko s dopln. funkciami, chodník pre peších smerom na ŽST Kvetoslavov.

Súčasťou 1. etapy výstavby v 4. kvartáli 2020 je i dlhoočakávaný chodník od Hviezdneho bývania smerom na žel. stanicu.

Plánovaný termín dokončenia je pred Veľkou nocou, v marci 2021.

Vlastníka predmetného pozemku parc. č. 346/311 je už možné a jednoduché overiť si napr. i cez webportál Katastra nehnuteľností.

Copyright © 2024 Šamorínčan