V prvom jarnom zápase dôležité tri body

5.3.2017, 16:04
Jakub Mihálik
Tibor Őry

ŠTK Šamorín vyhral v prvom súťažnom zápase po zimnej prestávke na pôde Spartaka Trnava B v pomere 1:4.

Oba tímy si boli vedomé dôležitosti tohto duelu, preto sme na začiatku sledovali opatrný futbal. V 10. minúte ešte Csabovi Králikovi chýbali v šestnástke po centri Luquinhasa centimetre, no o dve minúty Peu využil slabú späťnú prihrávku hráča Spartaka vlastnému brankárovi a vsietil svoj desiaty gól v tejto sezóne. V 16. minúte bol Spartak blízko vyrovnania, no hneď z protiútoku ŠTK výborne preniesol hru zľava na pravú stranu, kde Luquinhas uvoľnil do samostatného úniku Juraja Pančíka a ten vo svojom prvom zápase v šamorínskom drese skóroval.

Krátko po polhodine hry Peu výborne zakombinoval s Luquinhasom a prvý menovaný obstrelom zvýšil už na trojgólové vedenie. Do prestávky síce trnavský tím dokázal znížiť, no ich snahu schladil štyri minúty po prestávke Peu, ktorý využil výbornú akciu ľavého obrancu Ágha a skompletizoval svoj hetrik.

Najlepší strelec ŠTK mal príležitosť pridať aj štvrtý gól v zápase, keď ho vysunul výbornou prihrávkou z hĺbky poľa Marlon, domáci brankár však bol proti. Domáci sa vo zvyšku zápasu márne snažili zvrátiť zápas, a tak si ŠTK pripísal po víťazstve 1:4 dôležité tri body.

“Dnes rozhodla naša väčšia tímovosť. Od realizačného tímu až po hráčov, všetci ťahali za jeden povraz, svedomito sa pripravovali a nakoniec uspeli. Skorý gól nám pomohol psychicky, mohli sme hrať svoju hru. Hráči do bodky dodržali taktické pokyny. Bolo to zaslúžené a veľmi dôležité víťazstvo. Od zajtra sa musíme sústrediť na ďalší zápas. Bude veľmi náročné udržať výkonnosť z dnešného vydareného zápasu. Z tohto pohľadu bude sobotňajší duel jeden z najdôležitejších zápasov sezóny,” komentoval po stretnutí hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

Ďalší ligový zápas je prvým domácim v jarnej časti súťaže. V sobotu 11. marca privítame o 15:00 FK Dukla Banská Bystrica. Všetci fanúšikovia sú srdečne vítaní.