piatok, 9. jún. 2023
Trend: V Šamoríne pripravujú novú nákupnú pasáž

Trend: V Šamoríne pripravujú novú nákupnú pasáž

8.6.2017, 08:42
Slávka Gáborová

Nové obchody by mali vyrásť vedľa Kauflandu na Kasárenskej ulici. „Vybudovanie Obchodného centra Hobbi a Butikcentra v Šamoríne je ďalším krokom v rámci stratégie rozvoja – expanzie spoločnosti Viwo v nasledujúcom období,“ prezrádza v zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady investor.

Obchod Hobbi má na predajnej ploche s rozlohou 1 834 štvorcových metrov ponúknuť sortiment pre dom a dielňu. Súčasťou priestorov má byť aj oddelenie špecializujúce sa na potreby pre záhradkárov. Reťazec Hobbi dnes prevádzkuje sedem predajní, zväčša na západnom Slovensku.

Okrem obchodu pre domácich majstrov a záhradkárov má nové centrum lákať na pasáž so šiestimi prevádzkami, ktorá ponesie meno Butikcenter. Podľa investora by tu mali byť predajne obuvi, oblečenia, spotrebnej elektroniky, domácich potrieb i rozličného tovaru. Rozloha jednotlivých jednotiek je nastavená od 150 do 605 štvorcových metrov.

K areálu má prislúchať 131 parkovacích miest. Rozpočet projektu vyčíslil investor na štyri milióny eur. So stavebnými prácami by mali začať už tento rok, otváranie je naplánované na budúci rok. Predbežne sa počíta s vytvorením 31 pracovných miest.

Reťazec Hobbi otvoril svoju prvú predajňu ešte v roku 2013, keď prišiel s konceptom, ktorého cieľom bolo konkurovať zahraničným hráčom. Za značkou stojí spoločnosť Uritest, ktorej sa darí kontinuálne zvyšovať tržby, aj keď v roku 2015 skončila v strate takmer 600-tisíc eur.

Developerská spoločnosť Viwo otvorila vo februári tohto roka centrum RetailParkSenica. Dunajskostredská firma sa venuje výstavbe retail parkov na Slovensku. K jej projektom patrí napríklad Topolis v Topoľčanoch.

Článok bol zverejnený v ekonomickom týždenníku Trend a informáciu už priniesol aj Šamorínčan.

IMG_0373

Copyright © 2023 Šamorínčan