stk2011

Štvorgólová výhra nad fortunaligistom!

21.1.2021, 06:00
stksamorin.sk

Na ihrisku Nitry uspel ŠTK Šamorín vo svojom druhom prípravnom zápase po výsledku 2:4. Šamorínčania inkasovali úvodný gól, no štyrmi gólmi v prvom polčase otočili vývoj stretnutia, ktoré mali do konca zápasu pod kontrolou.

Michal Kuruc, dočasný tréner ŠTK: “Chceli sme si porovnať sily s tímom fortuna ligy, preto sme chceli postaviť to najsilnejšie, čo momentálne máme k dispozícii. Z tohto pohľadu sme veľmi radi, že sme dokázali zvíťaziť. Zaskočil nás úvodný gól, ale následne sme dokázali otočiť zápas dvoma gólmi po štandardkách.

Prvý polčas hodnotíme veľmi pozitívne, dokázali sme držať nastolené tempo, hrať aktívny pressing, vytvárať si šance a okrem štyroch gólov sme mali aj ďalšie príležitosti. Do druhého polčasu sme nevstúpili tak, ako sme chceli, čo súper potrestal znížením skóre. Celkovo však hodnotíme zápas pozitívne. Ukázal nám aj to, na čom chceme pracovať, keďže sme videli, že ešte nie sme v takej fáze prípravy, aby sme udržali tempo z prvého polčasu po celý zápas.

V ďalšej fáze prípravy chceme pracovať na zlepšovaní útočnej hry, aby sme dokázali hrať rýchlo, priamočiaro, efektívne, prepínať medzi obrannou a útočnou činnosťou a mohli strieľať viac gólov. Už v sobotu nás čaká ďalší prípravný zápas, veríme, že proti ďalšiemu fortunaligistovi predvedieme takisto dobrý výkon.”