ŠTK Šamorín: Druhá prehra a druhá červená karta v rade

1.4.2017, 17:37
Jakub Mihálik
Tibor Őry

ŠTK Šamorín prehral v úvodnom kole nadstavbovej časti v skupine o postup na ihrisku Tatrana Liptovský Mikuláš v pomere 1:0.

Už po pár sekundách zápasu sa do samostatného úniku dostal kanonier Peu, no v tomto prípade súperov bankár vystihol jeho úmysel. V 13. minúte unikol po pravom krídle Pančík, spätnou prihrávkou našiel Králika, no jeho strela minula bránu o centimetre. Zahrozili aj hostia, keď v 25. minúte hlavičke veľa nechýbalo. V 34. minúte však už domáci otvorili skóre, keď sa presadil srbský legionár Matić.

V druhom polčase mal ŠTK územnú prevahu a viackrát sa snažil po krídelných akciách gólovo presadiť, no pevná obrana domácich do vyloženej šance ŠTK nepustila. V závere hral Šamorín vabank, pri ktorom Leonel musel zatiahnuť ručnú brzdu, aby tak zamedzil samostatnému úniku Tatrana, za čo videl červenú kartu.

“V zápase sme mali viacero šanci, ale žiadna sa neujala. Súper bol efektívnejší, dal gól, preto právom vyhral. Musíme po dvoch prehrách zdvihnúť hlavy a pokúsiť sa vrátiť na víťaznú vlnu,” povedal po zápase hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

Aj v druhom kole sa ŠTK predstaví na ihrisku súpera, keď v sobotu, 8. apríla bude hrať proti Bardejovu o 16:00. Prvý domáci zápas čaká šamorínsky celok v piatok, 14. apríla o 16:00.