sobota, 20. apr. 2024
Skvelý tímový duch

6.4.2021, 07:11

Nezlomná vôľa, boj o každý meter ihriska. A krásne góly! Futbalisti ŠTK Šamorín aj v nedeľu proti Trebišovu (3:1) dokázali svoje umenie.

,,Bol to veľmi ťažký duel. Hlavne po 50. minúty, keď bol vylúčený Luciano. Ukázali sme tímový duch, bojovali sme jeden za druhého. Možno pre oko diváka to nebol krásny futbal, no my sme nezlomne išli za dôležitým víťazstvom. Myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené,“ začal Martin Rymarenko, ktorý opäť odohral vynikajúci duel. Hneď v tretej minúte nás poslal do vedenia. ,,Videl som, že gólman hostí vybehol, snažil som sa ho obstreliť, no lopta nakoniec sa dostala do bránky medzi jeho nohy,“ opísal svoj siedmy tohto-sezónny gól Rymy.

V závere duelu to bol opäť náš útočník, ktorý nádherne asistoval Lukasovi Leginusovi pri jeho druhom góle. ,,V momente, ako som prebral loptu, videl som rozbehnutého Legiho. Inštinktívne som poslal loptu do šestnástky a Legi parádne ju poslal do bránky. Sme radi za ďalšie víťazstvo,“ dodal Martin Rymarenko.

Péter Nagy spoločne s neúnavným Saineym Njiem zvádzali najtvrdšie súboje na ihrisku. ,,Bolelo to, no máme tri body. To je najdôležitejšie,“ usmieval sa Peti, ktorý prezradil recept na Trebišov. ,,Vedeli sme o silných stránkach Trebišova. V strede poľa mali Kanua, ktorý doteraz dal desať gólov. Podarilo sa nám o eliminovať. V prvom polčase sme odohrali skvelý duel, dostali sme sa do dvojgólového vedenia.

Vedeli sme, že po zmene strán to bude veľmi náročne. Potvrdilo sa to. Hlavne po vylúčení Luciana. No vylúčenie... Nechcem sa radšej vyjadrovať na adresu pána rozhodcu... Ešte viac sme sa zomkli. Hostia v početnej výhode mali loptu častejšie na kopačkách, no nedostali sa ani do jednej šance. Naopak mi sme po krásnom útoku dali tretí gól. Máme ďalšie dôležité víťazstvo. Verím, že budeme pokračovať v dobrých výkonoch. Určite máme na to , aby sme splnili náš cieľ, aby sme skončili v prvej osmičke,“ dodal Péter Nagy.